Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Fordulat következett be a Biodóm ügyében: városi oázissá alakulhat

Fordulat következett be a Biodóm ügyében: városi oázissá alakulhat

Fordulat következett be a Biodóm ügyében: városi oázissá alakulhat
Fotó: A Fővárosi Állat- és Növénykert Őslény körút 16. című kiállítása a Biodómban a sajtóbemutató napján, 2025. február 13-án. A dinoszauruszok korát bemutató kiállításon február közepétől március végéig élethű, életnagyságú, mozgó őslénymodellek, VR-kalandok, tematikus filmvetítések és tudományos előadások segítségével merülhetnek el a látogatók a mezozoikum, azaz a földtörténeti középidő világában. MTI/Bodnár Boglárka

Az állatkert vezetése kitart a Biodóm mellett, amelyet egy ráncfelvarrás után állandóra nyitna meg.

Fordulat következett be a Biodóm ügyében, miszerint a Fővárosi Állat- és Növénykert vezetése elengedte az eddigi alapkoncepciót, amely a 20 millió évvel ezelőtti világot mutatta volna be a mai állatokkal. Az új tervek szerint az épület egy városi oázis lehet, amely tele lesz növényekkel, az állatkert látogatói pedig jót relaxálhatnak ott – derül ki az erről szóló beszámolóból.

Felidézik: a Biodóm 2017 óta épül, a költségei átlépték a 60 milliárd forintot, az eredeti tervek szerinti befejezés további 25 milliárdba kerülne. Nyolc év alatt annyira készült el, hogy be van fedve, valamint működik a fűtés és a világítás. 2024-ben az Állatkert megpróbálta a jelenlegi állapotában hasznosítani a Biodómot, így több rendezvénynek is otthont adtak (egyebek mellett a Fénydómnak és a World Press Photo kiállításnak), működése azonban veszteséges volt.

Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója szerint az épület lebontása lenne a legjobb döntés, az állatkert vezetése azonban úgy véli, a létesítményben van potenciál. Tavaly százezer, az idei első negyedévben 46 ezer látogatója volt az épületnek, amelyet egy 300 millió forintos ráncfelvarrás után állandóra nyitnának meg – emelik ki. Ha ez elkészül, akkor a látogatóknak nem kell külön belépőt fizetniük az üvegházba.

Ha az eredeti koncepcióhoz ragaszkodna az állatkert vezetése, akkor még 25 milliárd forint kellene a nyitáshoz. Az új elképzelés szerint az épületet nem építenék tovább, hanem a meglévő részre növényeket és madarakat telepítenének be. Továbbá a népszerű állatbemutatók otthonává válhatna a létesítmény – szemlézte az Index a 444.hu cikkét.


Korábban arról is beszámoltunk, hogy a BKK januárban megvétózta a Városliget autómentesítési terveinek megvalósítását. A vállalat bizonyos feltételekhez kötötte a tervek megvalósítását, így kérdésessé vált, mi lesz a projekttel. Míg ebben a cikkben arra tértünk ki, hogy több vidéki állatkert és vadaspark is az ideiglenes bezárás mellett döntött a járványveszély miatt.