Toroczkai szerint Magyarországnak is azonnal ki kellene lépnie a WHO-ból
Új nemzetstratégiát hirdetett a Mi Hazánk elnöke az évértékelőn.
A Mi Hazánk Mozgalom évértékelő rendezvényén Toroczkai László pártelnök átfogó kormányzati programot vázolt fel, amelynek középpontjában az egészségügy reformja, a hazai vállalkozások támogatása és a digitalizáció korlátozása áll.
A Mi Hazánk Mozgalom szombati évértékelő rendezvényén Toroczkai László pártelnök és frakcióvezető részletes programismertetést tartott, amelyben kiemelte a globális és hazai politikai átrendeződés fontosságát. A politikus értékelése szerint a világpolitikai változások, köztük az orosz-ukrán konfliktus és az amerikai belpolitikai folyamatok egyértelműen egy új korszak kezdetét jelzik.
A belpolitikai helyzetet elemezve Toroczkai rámutatott, hogy a 2025-ös választásokra mindössze három jelentős politikai erő maradt versenyben, majd kritikával illette mind a kormányzó Fideszt, mind pedig az újonnan alakult Tisza Pártot, előbbinek a programhiányát, utóbbinak pedig az általa kaotikusnak nevezett elképzeléseit bírálta.
A hazai kis- és középvállalkozások kiemelt támogatása
Elmondása szerint a Mi Hazánk gazdasági elképzelései között szerepel a hazai kis- és középvállalkozások kiemelt támogatása, szemben a jelenlegi, multinacionális vállalatokat előnyben részesítő gazdaságpolitikával, a mezőgazdaság területén pedig a földosztást és a hazai élelmiszeripar újjáépítését szorgalmazta.
A pártvezető tervei szerint a külföldi befektetők kapcsán is szigorú feltételeket szabnának, melyek értelmében nem alkalmazhatnának vendégmunkásokat, és kizárólag magyar beszállítókkal dolgozhatnának.
Az MTI írása szerint egy egészségügyi reform keretében a párt a finanszírozás megduplázását és a WHO-ból való azonnali kilépést javasolja, valamint szeretné, ha a koronavírus-járvány idején oltást nem vállalók és emiatt hátrányt szenvedők kárpótlása is megtörténne.
Toroczkai szót ejtett arról is, milyen forrásokból valósítanák meg ezeket a programokat, ugyanis elmondása szerint a program finanszírozását az állami működés racionalizálásával, az uniós források visszaszerzésével és a korrupció felszámolásával kívánják megoldani.
Végül, de nem utolsósorban Toroczkai a Digitális Állampolgárság Programot is megemlítette, amelynek szintén hátat fordítana, ugyanis véleménye szerint az csak biztonsági kockázatot jelent.