Bejelentést tett a kormány a tömeges bombariadók után
A Kormányinfó ideje alatt is elhangzott pár információ a csütörtök reggeli tömeges bombariadóról, sok iskola kapott fenyegető leveleket.
Mint arról beszámoltunk, csütörtök reggel számos budapesti és vidéki iskolában rendeltek el bombariadót. Nem próbáról volt szó, hanem fenyegetések miatt volt szükség a kiürítésekre, de olyan intézmény is akadt, ahová már be sem engedték a diákokat a kialakult helyzet okán. A rendőrség tájékoztatója után a Kormányinfón esett szó a bombariadókról.
Hajnal óta érkeztek a levelek az intézményekhez, mely miatt Orbán Viktor többször is egyeztetett az illetékes szervekkel. Gulyás Gergely elárulta, vélhetően ugyanazon helyről küldték a fenyegető leveleket, külföldi e-mail szolgáltatókon keresztül. Miután Szlovákiában tavaly egészen hasonló eset történt, a magyar titkosszolgálat felveszi a kapcsolatot a szlovákiai szervekkel.
29 budapesti és 1 hódmezővásárhelyi iskola kapott fenyegető leveleket, amik szövegszerűen egyeznek egymással. A kormány minden diák és tanár biztonságát garantálja, nagy erőkkel biztosítják a helyszíneket. Abban is biztosak, hogy elfogják a fenyegetőt, és felelősségre vonják. Tettéért súlyos börtönbüntetésre számíthat, bárhol is tartózkodjon.
Már 121 iskola kapott fenyegetést
Nagy tempóval és intenzíven nyomoznak a hatóságok, hogy minél hamarabb elfogják a fenyegetőzőt. Egyelőre semmi jele nincs annak, hogy bármelyik intézményben is elhelyeztek volna szerkezeteket.
Frissítés: a belügyminisztérium tájékoztatása szerint délelőtt 10 óráig 121 tankerületi intézmény volt érintett a fenyegetésben. Vitézy Dávid javaslatát követően Karácsony Gergely főpolgármester bejelentette, a BKK melegedő buszokat indít a fenyegetésben érintett iskolákhoz. „A BKK melegedő buszokat indít az érintett iskolákhoz, a fővárosi rendészet is kapcsolatban van a Budapesti Rendőr-főkapitánysággal a város több iskoláját is érintő bombariadók ügyében, tesszük a dolgunkat a rendőrség kéréseinek megfelelően, a fővárosi ügyeleti és irányító központ követi az eseményeket.”
A belügyminisztérium nem rendeli el az oktatási szünetet, azt az igazgatók döntésére bízza. Ahol megvan a szükséges létszám és lezajlottak a vizsgálatok, folytatódhat az oktatás, függően attól, hogyan dönt az adott intézmény igazgatója. 121 iskoláról több mint 240-re nőtt a fenyegetettségben érintett intézmények száma.