Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Új módszereket alkalmaznak a bűnözők a ferihegyi repülőtéren, a rendőrség megkongatta a vészharangot

Eddig nem látott módszereket alkalmazva követnek el bűncselekményeket a reptéren, a rendőrség most elárulta, mire érdemes figyelni.

...svg content...Fotó: Unsplash/Hanson Lu A kép illusztráció.
Bűnügy

Takács Petra

Szerkesztő

Bráda Balázs rendőr alezredes, a Repülőtéri Rendőri Igazgatóság (RRI) bűnügyi igazgatóhelyettesének tájékoztatása szerint a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér területén egyre gyakrabban fordulnak elő bűncselekmények, különösen lopások: az RRI vezetője szerint a tolvajok új módszerekkel próbálkoznak, ráadásul ezen esetek száma látványosan növekszik is.

Évente 5-600 bűncselekményről érkezik bejelentés a ferihegyi repülőtérről, melyek nagy része lopás. A jól ismert poggyászdézsmálás mellett azonban egy újfajta lopási módszer is terjed: a tranzitban található vámmentes üzletek fosztogatása. Soron kívül Az év legnagyobb bejelentésén van túl a MÁV, örülhetnek a munkavállalók

Bráda Balázs elmondta, már léteznek úgynevezett „utazó bűnözők” is, akik olcsó repülőjegyeket vásárolnak, és egyetlen nap alatt több repülőtér vámmentes boltjaiban is megfordulnak, hogy értékes termékeket lopjanak el.

A vámmentes üzletekben történő lopások során főként parfümöket és napszemüvegeket visznek el az elkövetők, ami jelentős károkat okoz: például egy alkalommal három parfüm és egy napszemüveg eltulajdonítása másfél millió forintos veszteséget eredményezett.

Ugyanakkor a ferihegyi repülőtér csaknem 1000-1500 kamerája szinte teljes lefedettséget biztosít, így a lopások felderítési aránya megközelíti a 100 százalékot. Az elkövetőket általában valamelyik rögzített adat vagy felvétel alapján azonosítják, így a hatóságok gyorsan léphetnek az ügyekben.

A poggyászok eltűnésével kapcsolatban idén eddig nyolc esetben érkezett bejelentés. Február óta a földi kiszolgáló személyzet testkamerát visel, ami hatékony eszköznek bizonyult. Öt esetben a felvételek igazolták, hogy az eltulajdonítás nem Magyarországon történt, míg három alkalommal sikerült azonosítani a tetteseket.