Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Tenger mélyére süllyedt ősi város templomát fedeztek fel Olaszország partjainál

Kétezer éve vulkáni tevékenység miatt került a tenger fenekére a hatalmas épület.

...svg content...Fotó: illusztráció | unsplash
Tudomány

Takács Petra

Szerkesztő

Régészek egy 2000 éves templomot fedeztek fel a tenger mélyén Olaszország partjainál, amelyet egykoron bevándorló Nabateusok építettek Pouzzolinál, a mai Nápolytól alig 16 kilométerre – írja a BGR.

A római korban Puetolinak nevezett hatalmas kikötőváros a vulkáni tevékenység miatt a tengerbe szakadt a templommal együtt. A kutatók régóta gyanították, hogy hol kell keresni a szentélyt, már a 18. században találtak erre utaló leleteket. Soron kívül Kiderült, hogyan teltek Forgács Gábor utolsó hetei

A tengerfenék modern feltérképezése során azonban most két római stílusú termet is felfedeztek, melyek 10 méter hosszúak és 5 méter szélesek. Az egyik szoba falánál fehér márvány oltárok is álltak.

Az oltárokon téglalap alakú mélyedéseket találtak, amelyek feltehetően a Nabateusok által használt szent kövek tárolására szolgáltak. A Nabateusok híresek voltak kereskedelmükről, és Puteoli, amely a Római Birodalom második legnagyobb kikötője volt, ideális lakóhely volt számukra.

A kutatók szerint a templomot Traianus 106-ban történt arab hódítása után hagyhatták el a Nabateusok. Amit biztosan tudnak, hogy a templomot a 2. században szándékosan temették be betonnal és törött kerámiákkal.