Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Méretes kígyó szorult be egy autó műszerfalába (fotó)

Méretes kígyó szorult be egy autó műszerfalába (fotó)

Méretes kígyó szorult be egy autó műszerfalába (fotó)
Fotó: Unsplash / Illusztráció

Az állat kiszökött a szállításához használt huzatból, farkát a műszerfalból kilógva találták meg.

Méretes boa szorult egy autó műszerfalába az észak-karolinai Charlotte közelében – derül ki az erről szóló beszámolóból. Fontos hozzátenni: az óriáskígyók nem őshonosak az Egyesült Államokban, az állatot házi kedvencként tartották. Az esetről egyébként a Carolina Waterfowl Rescue nonprofit szervezet számolt be közösségi oldalán, a bejegyzésből pedig azt is megtudhattuk:

A cikk a videó után folytatódik

A mintegy 2,7 méter hosszú példányt korábbi tulajdonosai hozták a mentőállomásra. Eleinte senki sem tudta a helyszínen eltávolítani az egyedet a műszerfalból, ezért Instagramon és Facebookon kértek segítséget. Mint írják, a Penelope nevű, 16 éves császárboa belegabalyodott a kocsi elektronikájába és egyéb struktúráiba.

Idős gazdái pedig azért vitték a szervezethez az állatot, mert fiuk elköltözése miatt már nem tudták ellátni. A központ is tudott az állat szállításáról, ugyanis korábban beleegyeztek Penelope befogadásába. Már úton voltak a hüllővel, amikor az kiszökött a szállításához használt huzatból, farkát a műszerfalból kilógva találták meg – írta meg a 24.hu a Charlotte Observerre hivatkozva.

A poszt alapján a probléma mostanra megoldódott, sikerült kiszabadítani a kígyót. A dolog azonban nem volt egyszerű, órákig tartó erőfeszítéssel tudták csak megvalósítani. Azt nem írják, megsérült-e az egyed a művelet során, remélhetőleg nem esett baja. A későbbiekben talán majd bővebb információt is közölnek az eset kapcsán.

Míg ebben a cikkben arról írtunk, hogy a világ egyik legmérgezőbb kígyója marta meg az ausztrál férfit, aki kis híján belehalt ebbe. Mark Pelley régóta foglalkozik a veszélyes kígyók lakott területekről való eltávolításával, az utóbbi 14 évből a márciusi volt az első komolyabb balesete. Életéért hosszan küzdöttek az orvosok, de szerencsére megmenekült, a felépülés azonban hosszadalmas lesz.