A koronavírus ellenére Olaszországban is több millió diák előtt nyílnak meg a kapuk
Soha ezelőtt nem volt példa arra, hogy ilyen hosszú szünetet tartsanak az országban. Több mint 6 hónap után térhetnek vissza a diákok az intézményekbe.
Soha ezelőtt nem volt példa arra, hogy ilyen hosszú szünetet tartsanak az országban. Több mint 6 hónap után térhetnek vissza a diákok az intézményekbe.
Európa leghosszabb iskolaszünete került Olaszország neve mellé, ahol az év első felében válsághelyzetet teremtett a koronavírus. A világjárvány ugyan nem múlt el, sokkal ideálisabb a helyzet az olaszoknál, mint korábban.
Mint arról a CNA is beszámolt, ez lehetővé tette azt, hogy a kormány döntést hozzon az iskolakezdésről. Ennek értelmében több millió diák térhet vissza a különböző oktatási intézményekbe.
Az ország 20 régiójából 13-ban az iskolák, ha óvatosan is, de folytatták a személyes óraadásokat, és 5.6 millió diáktok hívtak vissza az asztalukhoz. A fennmaradó 7 régió döntése értelmében még egy hétig várnak az újranyitással.
Több tanár is arról számolt be, hogy óriási izgalom érződik a tanárok és a gyerekek részéről. Nagyon örülnek, hogy újra láthatják egymást, és hosszú idő telt el a legutóbbi találkozásuk óta. A gyerekek legutóbb márciusban voltak iskolában, még azelőtt, hogy lezárásokat alkalmaztak volna.
Ugyanakkor a tantermek újbóli megnyitása, annak biztonságossá tétele, az új fertőzés lehetőségének korlátozására irányuló intézkedések ellentmondásba ütköztek. Giuseppe Conte miniszterelnök vasárnap elismerte, hogy kezdetben lesznek problémák.
A szakszervezetek szerint a társadalmi távolságtartás garantálásához szükséges 2.4 millió íróasztal közül sok még mindig nem érkezett meg, miközben több ezer tanári állás maradt üresen, és az idősebb személyzet aggodalmát fejezte ki a kockázatok miatt.
A Gazdasági Együttműködési és Fejleszti Szervezet felmérése szerint Olaszországban az általános és középiskolás tanárok 59%-a 50 évnél idősebb, ami a legmagasabb az nyugati világban. Eddig az országban mintegy 35 500 ember halt meg COVID-19-ben, ami az Európai Unión belül a legtöbb. Az új esetek száma a közelmúltban növekedést mutatott, ami félelmet kelt az emberekben egy második hullám miatt.
Azok a gyerekek, akik a megfázás vagy a láz legkisebb tünetét mutatják, otthon kell maradniuk. Erről az iskolák döntöttek. A 6 éves és annál idősebb tanulóknak az osztálytermen kívül maszkot kell viselniük, és kerülniük kell a fizikai érintkezést. A pedagógusok előtt nagy a feladat, hogy mindezt elmagyarázzák a gyerekeknek, anélkül, hogy félelmet keltenének bennük.
Minden negyedik embert letartóztattak egy koronavírus miatti tüntetésen