Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Kiderült a Michigan-tó fenekén felfedezett furcsa körök rejtélye

Két évbe került, mire végre rájöttek, mi okozhatta a mélyedéseket a tó alján.

...svg content...Fotó: unsplash
Tudomány

Bense Róbert

Szerkesztő
TÉMÁK

2022-ben különös szonárfelvételek láttak napvilágot a Michigan-tó aljáról, melyekre a tudósok egészen mostanáig keresték a választ. Mint kiderült, a mélyben talált nagyjából 40 lyuk 6-12 méter mély, átmérőjük pedig 150 és 300 méter között van.

Az már akkor egyértelművé vált, hogy a szabálytalan alakzatokat nem emberkéz hozta létre a világ ötödik legnagyobb tavában, melynek átlagos mélysége 85 méter, legmélyebb pontja pedig több mint 280 méter. Soron kívül Ország Karácsonyfája: már kivágták a hatalmas fenyőt, ma útnak indítják (videó)

A kutatók egy távirányítású járművet küldtek le, hogy közelebbről is megvizsgálhassák a képződményeket, melyekről végül kiderült, hogy természetes úton keletkezett kráterek – írja a Live Science.

A szakemberek korábban hasonló mélyedéseket találtak a Michigan állam és Kanada által határolt Huron-tó alján, így ezekkel hasonlították össze, melyekről végül megállapították, hogy víznyelők.

„A Michigan-tó részben mészkövön fekszik, amely hajlamos a feloldódásra, így valószínű, hogy a tófenéken lévő kráterek is víznyelők” – mondta Steve Ruberg. A Nagy-tavak Környezetvédelmi Kutató Laboratóriumának tudósa.

Google kereső: ezt nehogy beírja, ellophatják minden adatát

Meglepő módon próbálnak a hackerek hozzáférni a Google keresőt használók személyes adataihoz.

Kutatás bizonyítja, meglepő hatása lehet a rendszeres tojásfogyasztásnak

Bár ebben az állati élelmiszerben sok a koleszterin, a kutatók úgy vélik, egyáltalán nem egészségtelen, sőt: rendszeres fogyasztásának kifejezetten jó hatása lehet egy új tanulmány szerint.

Mit együnk és mit ne, ha elkerülnénk az őszi betegségeket? Ezt mondja a szakértő

Egy dietetikus elárulta, melyek azok az élelmiszerek, amelyeket érdemes előnyben részesíteni vagy elkerülni, ha a cél az, hogy ősszel és télen is csúcsformában legyen az immunrendszerünk.