Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Komoly egészségügyi kockázattá nőtte ki magát a magány, betegségek sokaságát okozhatja

A hosszan tartó magány krónikus stresszt és gyulladásokat okozhat a szervezetben.

...svg content...Fotó: unsplash | illusztráció
Orvostudomány

Bense Róbert

Szerkesztő

Kínai tudósok kutatásai szerint a magány nem csak érzelmi terhet ró az emberekre, hanem számos súlyos betegség kialakulásához is hozzájárulhat, így az emésztési problémákat, a magas vérnyomást, valamint a mentális problémák előfordulását is növeli, emellett a hormonszint változását is elősegítheti.

A magány pszichológiai és fizikai hatásai mélyebbek, mint azt korábban gondolták. A krónikus stressz, amelyet a magányosság okoz, gyulladást eredményezhet a szervezetben, ami kulcsfontosságú szerepet játszik a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásában. Soron kívül Autósoknak jobb tudni: ellenőrzőkapukat szerelnek fel az utakon

Emellett a szociális izoláció és a magány fokozza az immunrendszer gyengeségét, ezáltal fogékonyabbá téve az embereket a fertőzésekre és betegségekre. Az Alzheimer-kór kockázata szintén emelkedhet a magány következtében, a kutatók pedig úgy vélik, hogy az érzelmi elszigeteltség negatívan befolyásolja az agy működését, csökkentve a mentális stimulációt, ami hozzájárulhat a kognitív hanyatláshoz.

A társadalomra gyakorolt hatások is egyre nyilvánvalóbbak. Az idősebb korosztály különösen veszélyeztetett, de a probléma már a fiatalabb generációkat is eléri, különösen a digitális korban, ahol a kapcsolatok gyakran felszínesek – írja a MedicalXpress.

A kutatók és egészségügyi szakemberek egyetértenek abban, hogy a magány elleni küzdelem kulcsfontosságú az egészségmegőrzés szempontjából. Közösségi programok, szociális kapcsolatok erősítése és mentális egészségügyi támogatás segíthet abban, hogy az emberek ne érezzék magukat elszigetelve, így csökkentve a magány hosszú távú egészségügyi hatásait.