394,10 Ft
469,18 Ft
62,956 $

Szép Balázs 10., Bőhm Csaba 13. a férfi öttusázóknál a párizsi olimpián

Szép Balázs 10., Bőhm Csaba 13. helyen végzett a párizsi olimpián az öttusázók mezőnyében.

...svg content...Fotó: Szép Balázs (b) és a mexikói Emiliano Hernandez a férfi öttusázók döntőjében, a bónuszvívás versenyszámban a 2024-es párizsi nyári olimpián a versailles-i kastély parkjában 2024. augusztus 10-én. MTI/Czeglédi Zsolt

Szabó Kata

Szép Balázs a 10., Bőhm Csaba pedig a 13. helyen végzett a férfi öttusázók versenyében a párizsi olimpián. Szép a csütörtöki körvívásban 18 ellenfelét győzte le és 17-től kapott ki, ezzel az eredménnyel a szombati finálét a 12. helyről kezdte meg a Versailles-i kastély parkjában. Lovaglásban szintidőn belül hibátlanul teljesített, bónuszvívásban nem szerzett plusz pontot, a 200 méteres úszásban pedig 2:05.83 perccel a 15. időt érte el.

A lövészetekkel megszakított 5×600 méteres futást kilencedikként kezdte meg, és nagy versenyben a tizedik helyen ért célba. A világbajnoki címvédő Bőhm Csabának nem sikerült a körvívás, 13 győzelmet aratott, miközben 22 ellenfelétől vereséget szenvedett. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

Ez után már az is szép teljesítmény volt tőle, hogy döntőbe jutott, a finálét viszont csak a 18. helyről kezdhette meg. A lovaglásban két akadályt vert le, a bónuszvívásban ő sem szerzett pontot, úszásban 1:58.94-gyel a harmadik leggyorsabb volt.

A kombinált számnak a 17. helyről vágott neki és négy pozíciót tudott javítani. Győzött a Tokióban ezüstérmes egyiptomi Ahmed el-Gendi, második lett a japán Szato Taisu, a bronzérmet pedig az olasz Giorgio Malan harcolta ki.