393,87 Ft
468,61 Ft
63,049 $

Olimpiai döntőbe került a férfi kajak négyes

A férfi kajak négyes hamarosan ismét vízre száll, hogy a párizsi olimpia döntőjében evezzenek.

...svg content...Fotó: Céline Dion kanadai énekesnõ énekel az Eiffel-tornyon a 2024-es párizsi nyári olimpia megnyitóünnepségén 2024. július 26-án. MTI/Czeglédi Zsolt

Takács Petra

Jól felépített versenyzéssel második lett középfutamában, ezzel fináléba jutott a magyar férfi kajak négyes 500 méteren a párizsi olimpián. A Nádas Bence, Csizmadia Kolos, Kuli István, Tótka Sándor összeállítású magyar egység kedden másodikként ért célba az előfutamában, ezzel közvetlenül középfutamba került. Csütörtökön a kettőből a második futamban szerepelt és arra kellett csak ügyelnie, hogy egy ellenfelet legyőzzön, mivel az ötösből négy hajó továbblépett.

A címvédő és világbajnok német mellett litván, új-zélandi és dán egység szerepelt még itt. A német hajóban ott ült Tom Liebscher-Lucz, a korábbi Európa-bajnok, Tokióban 200 méteren hatodik Lucz Dóra férje is. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

A tavaly, Duisburgban vb-ezüstérmes magyar csapat, amely három éve szinte ugyanebben az összeállításban hetedik volt a tokiói játékokon – Kuli helyett Béke Kornél ült akkor a hajóban – a többi egységgel együtt jött el a rajtból. A németek gyorsan pár méteres előnyre tettek szert, a magyarok a második-harmadik helyen lapátoltak, féltávnál harmadikak voltak, de a második 250-en egyértelműen előrébb léptek, és másodikként értek célba. A döntőt a csütörtöki versenynap zárásaként 13.50-kor rendezik.