Kim Dzsongun felügyeletével zajlott az új rakétavetők határ menti telepítése Észak-Koreában
Az észak-koreai vezető hangsúlyozta, országuk „egyre bővíti a Dél-Korea rakétavédelmének legyőzésére szolgáló rövid hatótávolságú fegyverzetét”.
Kim Dzsongun észak-koreai vezető vasárnap részt vett egy ünnepségen, amelyen 250 új taktikai ballisztikus rakétavetőt adtak át a határ menti katonai egységeknek. Az eseményen katonák vonultak fel és tűzijáték is volt, a tömeghez szólva pedig Kim Dzsongun azt mondta, ezeket a „korszerű taktikai támadófegyvereket” ő maga „személyesen tervezte”.
Valamint kiemelte, országuk „egyre bővíti a Dél-Korea rakétavédelmének legyőzésére szolgáló rövid hatótávolságú fegyverzetét”, miközben interkontinentális ballisztikus rakétákat is fejleszt, ez utóbbiakkal pedig akár az Egyesült Államok elérése sem okozna problémát, ha úgy hozná a helyzet. Ezzel pedig arra utalt, hogy Észak-Korea elítéli az USA és Dél-Korea közös hadgyakorlatait.
Továbbá újfent Washingtont és Szöult okolta azért, hogy Phenjannak tovább kell erősítenie katonai képességeit. Mindemellett az is szóba került, hogy a múlt hónapban új taktikai ballisztikus rakétát teszteltek, amely „szupernagy” robbanófej szállítására is alkalmas. A rakétavetők átadását illetően pedig Lee Szung Dzsun, a dél-koreai vezérkari főnökök egyesített bizottságának szóvivője azt mondta:
„Úgy véljük, hogy a rakétakilövőket különböző módon kívánják használatba venni, például arra, hogy megtámadják vagy megfenyegessék Dél-Koreát… A határ közelében történő telepítés ugyanakkor arra is enged következtetni, hogy a hatótávolság nem túl nagy”. Szavai egy sajtótájékoztatón hangzottak el nemrégiben – írja az Al Jazeera.
De azt is megírtuk, hogy Oroszország humanitárius segélyt ajánlott fel az áradások sújtotta Észak-Koreának, amelyért Kim Dzsongun hálás volt, ám nem élt a lehetőséggel. Míg ebben a cikkben arra tértünk ki, hogy dél-koreai hírszerzési információk szerint Phenjan atomkísérlettel zavarná meg az elnökválasztást az Egyesült Államokban.