A bronzérmes Major Veronika karácsonyi süteményreceptekkel hangolt a párizsi döntőre
Karácsonyi süteményreceptekkel hangolt Major Veronika a sportpisztoly döntőre Párizsban, ami végül szó szerint jól sült el, meglett az aranyérem.
Major Veronika történelmet írt, bronzérmes lett, ami után több ismert politikus is gratulált neki. Az egész ország büszke ár, mert ez hatalmas eredmény. „Karácsonyi süteményreceptekről beszélgettünk a döntő előtt” – mondta az MTI-nek Győrik Csaba, a keszthelyi klasszis edzője. „Van egy kézikönyvem minden versenyzőről, így Veráról is és ez a 48/b fejezete, a karácsonyi sütemények. Neki most erre volt szüksége, így erről beszélgettünk.”
Ennél boldogabb aligha lehetne most Veronika, aki egyértelmű célokkal érkezett meg Párizsba, és ebből nem is akart igazán engedni. Végül működött a terve, és a többi érmeshez hasonlóan csak kereste a szavakat, mert ez óriási eredmény.
„Nem is lehetnék ennél boldogabb, talán akkor, ha előrébb végzek, de nem is mondok ilyet, mert ez is megríkatott. Azért jöttem, hogy érmet nyerjek és ezt a célt a végletekig hajtottam magamban, végig ott voltam, csináltam és meglett az eredménye.”
Nem ment minden simán
Nem tagadja, nem ment minden simán, becsúszott pár nem várt hiba is, viszont azokból fel tudott állni. Sokan mások valószínűleg nem tudtak volna kellőképpen koncentráltak maradni, addig nála ez megvolt, és ennek is köszönheti az érmét.
„Sajnos voltak olyan sorozataim, amikor hiába lőttem tízest, nem lett találat, mert 10,2 körtől ér pontot a lövés. 10,0-k, 10,1-ek voltak, de nem hagytam, hogy ezek letörjenek. Hajtottam magam, hogy még jobb legyek, hogy a legjobb technikát hozzam ki magamból és mással ne törődjek” – folytatta Veronika.
Tekintve azt, hogy milyen nehéz időszak van mögötte, ez az eredmény is csak azt bizonyítja, hogy megéri kitartani, soha nem szabad feladni, ha valamit igazán akarunk. „Nehéz olimpiai ciklusom volt, végig kellett versenyeznem a szezont a kvótáért, de ez az előnyömre vált. Éreztem, hogy benne lesz ez az eredmény a kezemben az olimpián.”
Mindenből erőt merített
Mindenből igyekezet erőt meríteni, hogy a döntőben a lehető legjobb teljesítményt nyújtsa. Akár győzhetett is volna, ám ebben a sportban is rendkívül apró részleteken múlik az, hogy valaki érmes lesz vagy csak a mezőny közepén zár. „Nagyon sokat segített, hogy lőhettem 10 méteren a döntőben, mert megéreztem a pálya hangulatát, láttam a körülményeket, a fényeket, ami minden pályán más. Sokat jelentett számomra az is, hogy első helyen jutottam fináléba, sőt, olimpiai rekordot (592 kör) állítottam be, aminek külön örülök”
Közvetlen a harmadik hely megszerzése előtt egy indiai versenyzőt kellett legyőznie. Végül sikerült, és akkor már csak az volt a kérdés, hogy milyen érmet szerez, ott még benne lehetett a pakliban az arany is. „Az járt a fejemben, hogy odaállok és még ötöt lövök, másrészt az, hogy itt az alkalom, hogy megszerezzem az érmemet. Tudtam, hogy szétlövésekben nagyon jó vagyok, ha kiélezett a helyzet én azt meg tudom oldani. Tudtam azt is, hogy az én akaratom fog érvényesülni és az lesz, amit én szeretnék.”
Győrik Csaba egészen másképpen élte meg mindezt kívülről, nem volt a helyén a pulzusa, addig Veronika keze még csak meg sem remegett. Szürreális volt látni mindezt, még akkor is, ha ez erről szól, de egy olimpiai döntőben hatalmas a nyomás a versenyzőkön.
„A döntő előtt, már a sütemények után ugyanazt láttam rajta, amit tegnap reggel az alapversenyt megelőzően, hogy az az elszántság és fókuszáltság van nála, ami kell. Ő technikailag a világ egyik legjobb lövője, úgyhogy én tök nyugodtam ültem a döntő alatt, igaz, a pulzusom 143 volt közben „Veronika mindent nagyon jól megcsinált és úgyis megoldotta, hogy én nem láttam a monitorját, nem tudtam milyen szórással, hova lő, így segíteni sem nagyon tudtam neki. Nagyon örülök az egész olimpiai szereplésének.”