392,84 Ft
468,59 Ft
62,728 $

Lehmann Csongor 11., Bicsák Bence 16. lett Párizsban a triatlonon

Lehmann Csongor és Bicsák Bence is büszke lehet, remek teljesítményt nyújtottak a párizsi olimpia triatlon versenyén.

...svg content...Fotó: Lehmann Csongor (b) a férfi triatlonosok versenyében a 2024-es párizsi nyári olimpián a III. Sándor hídnál 2024. július 31-én. MTI/Czeglédi Zsolt

Lehmann Csongor a 11., Bicsák Bence pedig a 16. helyen végzett a férfi triatlonosok párizsi olimpiai versenyében. A Szajna vízminősége miatt keddről szerdára halasztott futamon a két magyar a 1,5 kilométeres úszás után a középmezőnyben jött ki a vízből.

A 40 kilométeres kerékpározás során összeért a mezőny bő első fele, benne a két magyarral. A 10 kilométeres futás elején Lehmann második volt, de visszacsúszott, Bicsák pedig a nagy csoport végéről előrébb lépett. Soron kívül Árvízhelyzet: Zebegény nehéz helyzetben van, be kellett indítani a szivattyúkat

Lehmann az úszás során sárga lapot kapott pályatévesztés miatt, ami miatt ki kellett állnia 15 másodpercre, ezt a futás során tette meg. Győzött nagy hajrával a három éve ezüstérmes brit Alex Yee, másodikként ért célba a Tokióban bronzérmes új-zélandi Hayden Wilde, a harmadik helyen pedig a francia Léo Bergére végzett.