393,47 Ft
468,56 Ft
62,957 $

Szűcs Luca is ott lesz a női kardozók negyeddöntőjében

Szűcs Luca legyőzte bolgár ellenfelét, így csatlakozott Márton Annához a legjobb nyolc között.

...svg content...Fotó: Szűcs Luca (b) és a bolgár Joana Ilieva asszója a legjobb 8 közé jutásért a női kard egyéni versenyében a 2024-es párizsi nyári olimpián a Grand Palais kiállítócsarnokban 2024. július 29-én. MTI/Illyés Tibor

A párizsi olimpia női kard egyéni versenyének nyolcaddöntőjében Szűcs Luca, a BVSC versenyzője 15:10 arányú győzelmet aratott a bolgár Joana Ilijeva felett.

A mérkőzés kezdetén a magyar vívó hátrányba került, de hamar fordítani tudott, az első szakasz végére pedig már 8:4-es előnyt épített ki. A szünet után Ilijeva felzárkózott 9:8-ra, azonban a magyar versenyző megőrizte vezetését, a mérkőzés utolsó szakaszában pedig tovább növelte előnyét, végül magabiztosan zárta le az asszót. Soron kívül Árvízhelyzet: Zebegény nehéz helyzetben van, be kellett indítani a szivattyúkat

Mindez azt jelenti, hogy Szűcs Luca, aki első alkalommal vesz részt az olimpián, bejutott a legjobb nyolc közé, ahol csatlakozott honfitársához, Márton Annához, aki Pusztai Liza legyőtzésével már korábban biztosította helyét a negyeddöntőben.

Szűcs Luca negyeddöntős ellenfele a hazai pálya előnyét élvező francia Sara Blazer lesz.