394,13 Ft
468,11 Ft
61,604 $

Kós Hubert országos csúccsal jutott tovább 100 háton

Kós Hubert kiemelkedő teljesítményt nyújtott 100 méter háton, míg Jászó Ádám a 19. helyen búcsúzott a számtól.

...svg content...Fotó: Kós Hubert a férfi 100 méteres hátúszás ötödik előfutamában a 2024-es párizsi nyári olimpián a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. július 28-án. MTI/Derencsényi István

A vasárnapi előfutamokban Kós Hubert új országos rekordot állított fel 100 méter háton, ezzel biztosítva helyét a középdöntőben. A 21 éves úszó 52.78 másodperces idővel nyerte meg futamát, ami egyben a legjobb eredmény volt az összes előfutam között. Mindez jelentős javulás a korábbi, 53.08 másodperces egyéni csúcsához képest.

Jászó Ádám 53.97 másodperces idővel a 19. helyen végzett, így számára véget ért a verseny ebben a számban. Az előzetes rangsorolásban Jászó a 17. helyen állt 53.35 másodperces egyéni legjobbjával. Soron kívül Orbán Viktor, majd Magyar Péter is profilképet váltott az árvízvédelem alatt

Kós, aki jelenleg az Egyesült Államokban edz Bob Bowman irányítása alatt, elégedetten nyilatkozott teljesítményéről: „Jó volt nagyon, örülök, hogy sikerült 53 alá bemennem”, mondta, ugyanakkor megjegyezte, hogy a pályabeosztás miatt nem látta jól versenytársait, így végig maximális tempóban kellett úsznia.

Az úszó hangsúlyozta, hogy az elért eredmény csak az első lépés: „Ez az első idő most semmit nem jelent, meg kell tenni a következő lépést, és be kell jutni a döntőbe.”

A középdöntőt este 21:32-kor rendezik.