Tanulmányúton lévő magyar diákok sérültek meg Portugáliában
Az Erasmus-program keretében Portugáliába utazó diákok váratlan munkakörülményekkel szembesültek.
A portugál zöld bor készítésének elsajátítása helyett sérült dobozok javításával találták szembe magukat magyar diákok egy Erasmus-program keretében szervezett tanulmányúton. A tervezett háromhetes borászati képzés helyett a fiatalok ipari ragasztógépekkel dolgoznak, megfelelő oktatás és védőfelszerelés nélkül, ami több esetben sérülésekhez vezetett.
Gácsi Álmos Bendegúz, egy 16 éves borász technikus tanuló elmondta, a meghirdetett program helyett hibás dobozok ragasztásával bízták meg őket. Az általa használt ragasztópisztoly nem volt megfelelően karbantartva, ami végül balesethez vezetett.
„A ragasztópisztoly, amivel dolgoztam, különösen veszélyes volt. A vezetéke gyorskötözővel volt az aljához rögzítve, és még így is forró ragasztó jött belőle”, nyilatkozta Gácsi.
A sérült diák édesanyja, Gácsiné Tomics Szilvia aggodalmát fejezte ki a helyzet kezelésével kapcsolatban. „Szerintünk elsősorban a borászat hibázott, mert nem tartottak oktatást a gyerekeknek, és nem adtak védőfelszerelést”, mondta, majd hozzátette, hogy az utazást felügyelő cég képviselője sem járt el megfelelően, amikor nem szállította azonnal kórházba a sérült fiatalt.
A baleset során a diák bal kezének tenyerét súlyosan megégette a ragasztópisztoly, ennek ellenére a munkavezetője utasítására folytatta a munkát, és csak a munkaidő végeztével kereste fel a kórházat.
Nagy Melánia ügyvéd szerint az eset jogi következményekkel járhat, meglátása szerint ugyanis polgári per, illetőleg büntetőper sem kizárt.