Hiperszonikus rakétát lőhetett ki Észak-Korea
Egyre több információ jelenik meg az észak-koreai rakétakilövésről, amit szerdán hajtott végre Észak-Korea.
Nemrég számoltunk be arról, hogy Észak-Korea újabb rakétakilövést hajtott végre, legutóbb szerdán a hajnali órákban. Azóta több információ is napvilágot látott a kilövésről, és Dél-Korea szerint Észak-Korea egy hiperszonikus rakétát engedhetett fel a levegőbe. A tesztre 5 óra 30 perckor került sor, amit Phenjan környékén hajtottak végre.
A rakéta elérte a 100 kilométeres magasságot, majd több mint 200 kilométert repült kelet felé. Úgy tudni, a kilőtt rakéta végül felrobbant a levegőben Észak-Korea keleti partjainál, ami több kérdést is felvet. A Yonhap hírügynökség egy tisztviselőre hivatkozván azt írja, több füstöt fedeztek fel, mint a korábbi indítások során, mely égési problémákra utalhat. Ez pedig egyértelműen azt jelzi, hogy egy szilárd hajtóanyaggal kilőtt rakétáról lehetett szó.
Az Al Jazeera azt írja, hiperszonikus rakéta amiatt is különösen veszélyes, mert azt nehezebb észlelni, mivel a hangsebesség ötszörösével képes haladni a levegőben, és egyúttal manőverezhető képességekkel is rendelkezik, ami feladhatja a leckét a rakétavédelmi rendszereknek. Phenjan még márciusban számolt be arról, hogy sikeresen tesztelt egy szilárd hajtóanyaggal hajtott hajtóművet egy új típusú, közepes hatótávolságú hiperszonikus rakétához.
A következő hónapban pedig már Kim Dzsong Un maga felügyelte ennek a rakétának (IRBM) a tesztelését, ami a Hwasong-16B nevet kapta. Észak-Korea látható módon felgyorsította a rakéták és más fegyverek fejlesztését, amire válaszul az USA és Dél-Korea Japán részvételével elrettentő hadgyakorlatot tartott.
Csatlakozz a Liner.hu szerkesztői csapatához!
Mindeközben Vlagyimir Putyin orosz elnök Észak-Koreában járt, amire 20 év nem volt példa. A két ország szorosabbra fűzte a viszonyát, katonai szinten is, de tagadják, hogy az elzárt ázsiai ország fegyvereket küldene az oroszoknak az Ukrajna elleni háborúhoz.