Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Újabb nagy legenda ment el a magyar sportolók közül

Kovács Péter olimpiai bronz- és Európa-bajnoki ezüstérmes tornász is örök álomara hajtotta a fejét.

...svg content...Fotó: liner.hu
Sport

Takács Petra

Szerkesztő

Az elmúlt években nem egy nagy legendát veszített el a sport, köztük olyan nevekkel, akik idősebb korukban is képesek voltak motiválni a fiatalokat. Gondoljunk csak Csapó Gáborra, a magyar vízlabda korszakos zsenijére, aki szintén ideje korán ment el.

Kovács Péter szintén ideje koránt hajtotta örök álomra a fejét, akit sokan ismernek, ráadásul egy olyan sportlegendáról van szó, akiről elemet neveztek el. Ez olyasvalami, amit nem sokan mondhatnak el magukról. Soron kívül Orbán Viktor meghívja Izrael miniszterelnökét, aki ellen elfogatóparancsot adtak ki

Szombaton, 64 éves korában elhunyt Kovács Péter olimpiai bronz- és Európa-bajnoki ezüstérmes tornász, a Kovács-szaltó névadója. Kovács halálhírét egykori klubja, a Dunaújvárosi KSE tornaszakosztálya jelentette be a közösségi oldalán.

Az 1973-as úttörőolimpián megnyerte a szekrényugrás versenyszámát

A Magyar Olimpiai Bizottság honlapja szerint a hevesi születésű Kovács Péter a helyi Vörös Meteor csapatában kezdett tornázni. Az 1973-as úttörőolimpián megnyerte a szekrényugrás versenyszámát, ekkor figyelt fel rá Papp Zoltán, a Dunaújvárosi Kohász edzője. Kovács ezt követően klubot váltott, és egészen visszavonulásáig, 1984-ig volt az egyesület versenyzője.

Csatlakozz a Liner.hu szerkesztői csapatához!

A magyar felnőtt válogatottnak 1976-tól volt tagja. A nagy áttörést az 1979-es Európa-bajnokságon bemutatott nyújtógyakorlata jelentette, amiért ezüstérmet kapott. Ezen a versenyen hajtotta végre először a később róla elnevezett Kovács-szaltót, ami a nyújtóvas fölötti duplaszaltót és az ezutáni visszafogást jelenti.

A mexikói Universiadén korláton ezüstérmet szerzett. Az 1980-as moszkvai olimpián tagja volt a bronzérmet nyert magyar csapatnak. A Testnevelési Főiskolán 1982-ben szerzett edzői oklevelet, három évvel később az egri tanárképző főiskolán diplomázott testnevelőtanárként.

Már a sportolói pályafutása alatt elkezdett edzősködni Dunaújvárosban, ahonnan 2003-ban Sopronba költözött. A sérülései miatt rokkantnyugdíjasként élt, de egy ideig még trénerként tevékenykedett. A kilencszeres magyar bajnok sportolót 2014-ben választották a magyar tornasport halhatatlanjai közé.

Liner/MTI