Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A Dűne férgeire emlékeztető állat maradványaira bukkantak Angliában

Az állat egy tengeri ragadozó lehetett, amely feltehetőleg nem volt túl válogatós az étellel kapcsolatban.

...svg content...Fotó: Richie Howard/Luke Parry/National History Museum/PA
Tudomány
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

Ősi féreg megkövesedett maradványaira bukkantak tudósok Angliában. Úgy tudni, hogy a fosszília egy Radnorscolex latus nevű fajhoz tartozik, amely mintegy 425 millió évvel ezelőtt élt, s úgy ki tudta tolni torkát, hogy azzal elkaphatta tengerfenékbe ásva rejtőzködő zsákmányát. Dr. Richie Howard, a londoni Természettudományi Múzeum kurátora szerint a kihalt lény a Dűne című filmben szereplő óriási férgekre hasonlít:

Mint mondta, a homokférgekhez hasonlóan minden bizonnyal a Radnorscolex latus sem volt túl válogatós az étellel kapcsolatban. „Valószínűleg egyszerűen csak belenyomta torkát az iszapba és megragadott bármit, amit csak tudott” – fogalmazott a szakember. A 24.hu a The Guardianre hivatkozva megjegyzi, ezt a féregfajt körülbelül 100 éve fedezték fel, ám akkor még a technológia nem tette lehetővé részletes elemzését. Soron kívül Ország Karácsonyfája: már kivágták a hatalmas fenyőt, ma útnak indítják (videó)

A modern vizsgálatoknak köszönhetően azonban arra jutottak, hogy a Radnorscolex latus példányainak több sornyi éles foga lehetett, fejükön pedig kampószerű kinövések alakultak ki, amelyeket a talajba akasztva előre tudta húzni testét. Annak ellenére, hogy ragadozó volt, ezek az állatok csupán 8 centiméter hosszúra nőttek, kihalásukat pedig a hirtelen érkező klímaváltozás okozta, amely a tengerek gyors felmelegedésével járt – derül ki a cikkből.

Korábban egyébként arról is beszámoltunk, hogy vérfagyasztó videó készült a legritkábban mutatkozó mélytengeri ördöghalról: 600 méter mélyen fedezték fel egy kutatórobottal, videót is készítettek a különös lényről.

Míg ebben a cikkben arra tértünk ki, hogy talán mégsem volt olyan okos a T. rex, ugyanis egy brazil tudósokból álló csoport szerint a félelmetes ragadozó a majmokhoz hasonló intelligenciával bírt.

Videón Szoboszlai Dominik parádés gólja a Liverpool meccséről

Sokat nyert a Liverpool a legutóbbi fordulóval, ráadásul Szoboszlai Dominik is betalált az ellenfél kapujába.

Kutatás bizonyítja, meglepő hatása lehet a rendszeres tojásfogyasztásnak

Bár ebben az állati élelmiszerben sok a koleszterin, a kutatók úgy vélik, egyáltalán nem egészségtelen, sőt: rendszeres fogyasztásának kifejezetten jó hatása lehet egy új tanulmány szerint.

Mit együnk és mit ne, ha elkerülnénk az őszi betegségeket? Ezt mondja a szakértő

Egy dietetikus elárulta, melyek azok az élelmiszerek, amelyeket érdemes előnyben részesíteni vagy elkerülni, ha a cél az, hogy ősszel és télen is csúcsformában legyen az immunrendszerünk.