Figyelem, szerdától fontos változás jön az OTP-nél, sokakat érint
A régi internetbank kivezetését tervezi a pénzintézet, ennek előkészítéseként maximalizálják a teljesíthető napi átutalások összegét.
Január 24-től, azaz szerdától a lakossági ügyfelek legfeljebb napi egymillió forint összegű átutalást indíthatnak a régi OTPdirekt felületről – írja az Infostart az OTP Bank közlésére hivatkozva. Ebben azt is hozzáteszik, hogy a saját számlák közötti pénzmozgásokat nem érinti a korlátozás. Akik pedig ennél nagyobb összeget szeretnének utalni, számukra is van javaslata a pénzintézetnek:
Mégpedig az, hogy az új OTP InternetBankból vagy az OTP MobilBankból tudják ezt megtenni. Egyúttal emlékeztetnek arra is, hogy az új internet- és mobilbankba egyszerűen lehet regisztrálni a régi netbankos felületről, a bank főoldalán vagy a mobilalkalmazás letöltésekor. Aki az új szolgáltatásokra nem kíván regisztrálni, az is ideiglenesen módosíthatja a napi átutalási limitet – jegyzik meg.
Korábban arról is beszámoltunk, hogy azok, akik ragaszkodnak ahhoz, hogy minden pénzüket felvegyék a bankszámlájukról, a fizetésük/nyugdíjuk egyre kisebb részéhez férnek hozzá ingyenesen. A KSH adatai szerint 2014-ben, az ingyenes készpénzfelvételi lehetőség bevezetésekor 155 689 forint volt a havi nettó átlagkereset, vagyis akkor még az átlagfizetés 96,3%-át lehetett ingyenesen felvenni.
Míg a december végén közzétett adatok alapján 2023 októberében már 389 300 forint volt a nettó átlagkereset, tehát ekkor már csak az átlagfizetés 38,5%-át lehetett ingyenesen felvenni az ATM-ekből. Ám a nyugdíjak esetében is hasonló a helyzet: 2014-ben 118 439 forint volt az átlagos öregségi nyugdíj összege, amely annak idején maradéktalanul felvehető volt mindenféle plusz költség nélkül. Ezzel szemben 2023 novemberében már 217 494 forint volt az átlagos öregségi nyugdíj, aminek már csak a 69%-át teszi ki a 150 ezer forint.
Ez némiképp magyarázatot ad arra, a nyugdíjasok fele miért kéri készpénzben a járandóságát. Erről Karácsony Mihály, a Nyugdíjas Parlament elnöke azt mondta, ennek hátterében több dolog is áll, például az, hogy sok nyugdíjas nem tud bankkártyával fizetni, mert szeretetotthonokban élnek, vagy mozgáskorlátozottak. Illetve számos olyan kiadásuk is van, ami készpénzes (pl. ha unokájuknak akarnak pénzt adni, piacon vásárolnak, vagy a templomban szeretnének adakozni). További probléma, hogy fogy a bankautomaták száma, miközben a kisebb településeken sorra zárnak be a bankfiókók és a posták.