Dél-Koreában elfogadtak egy törvényt, amely 2027-re betiltja a kutyahús kereskedelmét
Aki ezt megszegi, akár három év börtönre is számíthat.
Dél-Koreában elfogadtak egy törvényt, amely 2027-től tiltja a kutyák emberi fogyasztás céljából történtő tenyésztését és levágását, valamint a kutyahús forgalmazását és értékesítését – írja a Sky News. Aki ezt megszegi, és kutyákat vág le, akár három év börtönt is kaphat, míg az, aki kutyákat tenyészt a húsukért vagy kutyahúst árul, legfeljebb két évet kaphat.
A kormány célja, hogy ezzel véget vessenek a kutyahús-fogyasztás évszázados szokásának, ám a BBC szerint azt ezután sem büntetik, ha valaki kutyahúst fogyaszt. A lap megjegyzi, a kutyahúst egyre kevesebben fogyasztják az ázsiai országban, s különösen a fiatalok körében népszerűtlen, ugyanakkor az idősebb generációk továbbra is csemegének tartják.
Mivel az új jogszabály három év múlva lép hatályba, a gazdáknak és az étterem-tulajdonosoknak lesz idejük felkészülni a változásra. Egyúttal a kormány ígéretet tett arra, hogy teljes mértékben támogatják azokat, akiknek a vállalkozásaikat be kell zárniuk, bár az tény, hogy a kártérítés részleteit még nem dolgozták ki.
A kormányzati statisztikák szerint Dél-Koreában 2023-ban mintegy 1600 kutyahúst kínáló étterem és 1150 kutyafarm működött, egy tavalyi Gallup-felmérés eredményei pedig rávilágítottak: a dél-koreaiak mindössze 8%-a fogyasztott kutyahúst az elmúlt 12 hónapban, szemben a 2015-ös 27%-kal. Emellett a megkérdezettek kevesebb mint ötöde nyilatkozta, hogy támogatja a kutyahús fogyasztását.
A BBC cikkében arra is kitér, a döntésnek több kutyahústermelő sem örül, sokan kampányoltak a tilalom ellen. Érvelésük szerint a fiatalok körében egyébként is folyamatosan csökken a szokás népszerűsége, így hagyni kellene, hogy a gyakorlat idővel természetes módon kihaljon. Az állatvédők viszont másképp vélekednek, szerintük így is túl sokáig tartott, hogy Dél-Korea lépéseket tegyen egy kutyabarátabb jövő felé.