A nagy földrengés ellenére is egyben maradtak Japán nukleáris létesítményei
A legutóbbi nagy földrengés után félő volt, hogy egyes nukleáris létesítmények kárt szenvedhettek, de szerencsére mind egyben maradt.
Legutóbb még több áldozatról számoltak be Japánban a nagy földrengés után. A rengés mindenkit emlékeztetett arra, mi történt 2011-ben, amikor szökőár társult a rengésekhez, mely végül a fukusimai atomerőművek leolvadását okozta. A katasztrófában városok pusztultak el, és közel 20 ezer ember halt meg.
Japán épp az elmúlt héten oldotta fel a világ legnagyobb atomerőművére, a Kashiwazaki-Kariwára vonatkozó működési tilalmat, ami 2011 óta volt érvényben, a szökőár óta nem üzemel. Ami jó hír, hogy egy atomerőmű sem sérült meg különösebben a legutóbbi rengésekben, a vizsgálatok pozitív értékeket mutattak.
A Hokuriku Electric Shika erőműve, amely a legközelebb volt az epicentrumhoz, 2011-ben szintén leállt, és azóta sem indították újra. A vállalat közölte, a hétfői rengést követően áramkimaradásokat és olajszivárgást regisztráltak, de sugárszivárgás nem történt. A vállalat reményei szerint 2026-ban, azaz két éven belül újraindulhat az erőmű.