A vártnál jobb ütemben zajlik a Dunakeszi Diáknegyed kivitelezése
Iskolákkal, sportpályákkal, sportcsarnokokkal, uszodával, 300 férőhelyes parkolóval, 13 hektáros területen épül a Dunakeszi Diáknegyed. Ha minden jól megy, 2024 őszén az oktatás is megkezdődhet.
A Dunakeszi Diáknegyed fejlesztését az ország eddigi legnagyobb középiskolai beruházásaként emlegetik. Az ezzel kapcsolatos terveket 2020 májusában mutatták be, míg az építkezésre vonatkozóan 2022 januárjában született kormánydöntés, ha pedig minden a tervek szerint alakul, akkor 2024 szeptemberében indul el benne az oktatás – írta az economx.hu az Indexre hivatkozva.
A kivitelező beszámolója szerint a Dunakeszi északi határán 13 hektáron épülő diáknegyed létesítményeinek többsége már 70-90 százalékos készültségi fokon áll – közölte nemrégiben az Építészfórum.
Mint írják, a projekt részeként a következő új épületeket hozzák létre:
- IV. Béla Király Gimnázium (20 tanterem),
- VSZC Lányi Ferenc Technikum és Szakképző Iskola (26 tanterem),
- az oktatási intézményekhez kapcsolódó, azokból megközelíthető, összesen 2500 négyzetméter alapterületű két tornacsarnok,
- 1500 adagos konyha és étkező,
- közel ötezer négyzetméter alapterületű, úszóversenyek és vízilabda-mérkőzések megtartására is alkalmas uszodakomplexum.
Mindemellett kialakítanak két szabadtéri sportpályát futókörrel, belső udvarokat és zöld pihenőszigeteket a diákok és a dolgozók számára. Illetve a fejlesztéshez kapcsolódóan belső úthálózat, 300 férőhelyes parkoló, bekötő út és buszmegálló is készül, az uszoda előtti közpark, az iskola körüli területek pedig nyilvánosan látogathatók lesznek.
Néhány napja a WHB Group a közösségi oldalán arról számolt be, hogy továbbra is lendületesen, a vártnál jobb ütemben zajlik a kivitelezés. Korábban az átadás céldátumaként 2024 júniusát jelölték meg, és a gimnáziumi tanév kezdeteként is a 2024/2025-ös tanévre tervezett indulással számolnak.
A Dunakeszi Post információi szerint a beruházás teljes egészében központi állami támogatásból valósul meg, tekintettel arra, hogy az Európai Unió nem ad hozzá forrást. Tuzson Bence országgyűlési képviselő megjegyezte, egyelőre nem gondolkodnak abban, hogy kollégiumot építenek, ám ha mutatkozik erre igény, akkor később ez is szóba jöhet.