Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
354,47 Ft
Euró
385,38 Ft
Font
450,92 Ft
Bitcoin
70,924 $

Továbbra sem tudni, mi lesz a lezárt népligeti felüljáróval

Még mindig vizsgálják a híd szerkezetét.

...svg content...Budapest, 2023. március 4. Forgalomelterelés sávelhúzással a népligeti felüljárón 2023. március 4-én. A híd forgalmát az állapotfelméréséhez kapcsolódó munkák miatt korlátozzák. A felmérésre azért van szükség, hogy a szakemberek pontosabb képet kapjanak az 1970-es évek végén épült felüljáró állapotáról. A több hónapon át tartó felmérés ideje alatt két gerendát kibontanak az építmény szerkezetébõl, ezeket majd laboratóriumban vizsgálják meg. MTI/Illyés Tibor
Belföld

Bense Róbert

Szerkesztő

A 45 éves híd vizsgálata immár öt hónapja tart, ám továbbra sem tudni, hogy mikor nyithatják meg újra. A tervek szerint már nyáron átadták volna a forgalomnak a lezárt részt, ám ez nem történt meg, mivel meg kell hozzá várni a vizsgálat eredményeit.

Mindaddig csupán egy sávon használható a híd, a városközpont irányába. Budapest egyik legforgalmasabb szakasza így továbbra is több száz méteren korlátozott – írja az Index. Soron kívül Újabb megrázó információk láttak napvilágot a halálos verőcei hajóbalesetről

Mint hozzátették, a felüljáró napi forgalma irányonként 15 ezer jármű, mindazonáltal a Budapest Közút Zrt. tájékoztatása szerint a lezárás nem okoz jelentős fennakadást az érintett részen, torlódásra csupán a reggeli és a délutáni csúcsban lehet számítani.

Fő a biztonság, de azért nem lenne jó, ha lebontanák

Kiemelték azonban, hogy a forgalmi helyzetnél sokkal lényegesebb szempont a felüljáró biztonságossága, melyre a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szakemberei még mindig nem találtak megnyugtató választ.

Csak a vizsgálat 185 millió forintba kerül, melyet követően kiderül, hogy el kell-e bontani a felüljárót. A Budapest Közút szerint megoldást jelenthet a biztonságos közlekedésre a súlykorlátozás, az elbontása viszont komoly forgalmi problémákat okozhat.

Lázár János: Magyarország nem akar pusztán „leányvállalat” lenni

Ehelyett „szuverén ország akar maradni, amely érdekvezérelt módon működik együtt a gazdasági partnereivel”.