Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Zuckerberg a Meta floridai emberkereskedelemben játszott szerepe kapcsán tanúskodik

Mark Zuckerberget, a Meta vezérigazgatóját tanúvallomásra invitálták a Meta floridai emberkereskedelemben játszott szerepe kapcsán.

...svg content...Fotó: EPA/JOHN G. MABANGLO
Észak-Amerika
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

A Guardian jelentése szerint a floridai főügyész állítja, hogy a Facebook, az Instagram és a WhatsApp a kiszolgáltatott emberekre vadászók kedvelt platformjai, ennek nyomán pedig Mark Zuckerberget, a Meta vezérigazgatóját arra kérte, válaszoljon azon „rendkívüli” esetekkel kapcsolatos kérdésekre, melyekben a vállalat közösségi médiaplatformjait használják az emberkereskedelem elősegítésére Floridában.

Mindez azt követően történt, hogy a héten fény derült arra, hogy a Meta platformjait, köztük a Facebookot, az Instagramot és a WhatsAppot is arra használták bűnözők, hogy elősegítsék emberkereskedelmi tevékenységeiket 146 esetben a 2019 és 2022 között bejelentett 271 esetből. Soron kívül Küszöbön az új gázszerződés Törökországgal – Szijjártó Isztambulban tárgyal

Az emberkereskedelem definíciója erőszak, csalás vagy kényszer alkalmazása annak érdekében, hogy egy személytől munkát vagy kereskedelmi célú szexuális aktust kényszerítsenek ki. A fenti számokat pedig a hatóságok a bűnüldöző szervei körében államszerte végzett felmérés révén kapták, mely dokumentálta, hogy mely közösségi médiaplatformokat használják az emberkereskedelem segítésére, elősegítésére vagy támogatására.

Florida főügyésze, Ashley Moody a megdöbbentő számok kapcsán rámutatott:

„Az eredmények rendkívüliek voltak. Hogy perspektívába helyezzük ezt a számot, a Meta platformok után a következő legtöbb emberkereskedelemben használt közösségi médiaplatform a Snapchat volt, és 19 alkalommal használták, hétszer kevesebbszer, mint a Meta platformokat.”

A főügyész hozzátette, a felmérés szerint a Meta platformjait áldozatok toborzására, valamint emberkereskedelmi műveletekben és az áldozatok ellenőrzésére használták, a kialakult helyzetet pedig „közbiztonsági fenyegetésnek” minősítette.