Holtan találták az 1982-es Tylenol-gyilkosságok első számú gyanúsítottját
1982-ben hét ember halt meg Chicago környékén, miután ciánnal kevert Tylenolt szedtek. Az első számú gyanúsítottat pedig most holtan találták.
A CBS News jelentése szerint a Massachusetts állambeli Cambridge rendőrsége számolt be arról, hogy James Lewist vasárnap nem sokkal délután 4 óra után találták meg, nem sokkal később pedig halottnak nyilvánították. A hatóságok közlése szerint nem találtak arra utaló jeleket, hogy a férfi halála „gyanús lenne”.
1982-ben hét ember halt meg Chicago környékén, miután ciánnal kevert Tylenolt szedtek be, egy paracetamol-tartalmú gyógyszert. Nem sokkal később egy férfi zsaroló levelet írt a Johnson & Johnsonnak és leányvállalatának, a Tylenol gyártójának, amelyben 1 millió dollárt követelt azért cserébe, hogy leálljon a gyilkosságokkal.
Végül Lewist azonosították a levél forrásaként, majd elítélték a zsaroló levél miatt, s bár a gyilkosságokkal kapcsolatban 40 éven át gyanúsítottként szerepelt a nyilvántartásban, soha nem vádolták meg a gyilkosságok elkövetésével.
Rendőrségi források szerint ez egy rendkívül frusztráló nap a bűnüldöző szervek számára, akik évtizedek óta nyomoznak az ügyben: Lewis az első naptól kezdve az első számú gyanúsított volt, és egyes tisztviselők úgy érezték, hogy elegendő közvetett bizonyítékuk van arra, hogy Lewis ellen vádat emeljenek. Lewis halálával azonban nagy valószínűséggel sosem fog kiderülni, hogy ő volt-e a gyilkos.
Noha az ügy valószínűleg sosem lesz lezárva, a mérgezéses gyilkosságok még 40 év után is rossz érzést keltenek a helyiekben. A halálesetek pedig végül ahhoz vezettek, hogy a gyógyszergyártók hamisításbiztos csomagolásokat hoztak létre, s örökre megváltoztatták a vény nélkül kapható gyógyszerek fogyasztásának módját.