Közel 800 kilós koboldcápát fogtak ki Tajvan partjainál
Kiemelték, hogy a fenékvonóhálóval dolgozó halászok véletlenül fogták ki az említett példányt.
A Newsweek írta meg, miszerint a helyi halászok egy közel 800 kilós koboldcápát fogtak ki Tajvan partjainál, egészen pontosan a Yilan megyei Nanfangao halászkikötőjében. De az is kiderült, hogy az állat vemhes volt: összesen hat ivadékot találtak a testében.
Kiemelték, hogy a fenékvonóhálóval dolgozó halászok véletlenül fogták ki a koboldcápát, amelyről néhány felvétel és fotó is megjelent egy tengeri élőlényeket bemutató múzeum Facebook oldalán, emiatt azonban sokan nemtetszésüket fejezték ki kommentben.
Korábban megírtuk, miszerint számos tanulmány bebizonyította, hogy a vonóhálós halászat árt a tengeri élővilágnak, ráadásul a karbonlábnyoma is nagy. Ennek ellenére több helyen, így a szigetországban is alkalmazzák, mivel ezzel a módszerrel hatékonyan lehet nagy mennyiségű halat kifogni.
Étteremnek akarták eladni
Az Origo szerint a halászok eredetileg egy étteremnek akarták eladni az állatot, de végül az említett tengeri élőlényeket bemutató múzeum csapott le rá. Céljuk, hogy tanulmányozhassák, kiállíthassák és oktatási célokra használják fel, hiszen egy kevéssé ismert, ritkán látható fajról van szó.
A koboldcápákról (Mitsukurina owstoni) nem sokat lehet tudni, de azt igen, hogy a mélyebb vizeket kedvelik, 1200 méteres mélységben is előfordulnak. Néha élő kövületnek is nevezik, mivel ez az egyetlen élő képviselője úgy a nemének, mint a családjának is, amely már 125 millió éve jelen van a Földön.
A szájában jól fejlett szegszerű fogak ülnek, a kifejlett példányok pedig általában 3–4 méter hosszúak, de egyesek ennél jóval nagyobbra is megnőhetnek. Főként csontos halakkal, fejlábúakkal és rákokkal táplálkozik, amelyeket vagy a tengerfenéken, vagy a felsőbb szinteken kap el.