Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Új szintre emelkedett a BMW Group Gyár Debrecen partnersége a Debreceni Egyetemmel

A BMW Group debreceni gyárában dolgozók száma hónapról hónapra emelkedik.

...svg content...Fotó: BMW Group
Belföld

Bense Róbert

Szerkesztő

Az oktatás, tudomány és a kutatás-fejlesztés területére is kiterjedő együttműködési megállapodást írtak alá a Debreceni Egyetem (DE) és a BMW Group Gyár Debrecen vezetői az egyetem Learning Center-ében július 4-én.

A két fél közötti együttműködés több éves múltra tekint vissza. A jelenleg öt karra kiterjedő megállapodás olyan mérföldkő, ami teljesen új szintre emeli ezt a partnerséget – írja közleményében a BMW Group. Az eseményen Hans-Peter Kemser, a BMW Manufacturing Hungary Kft. elnök-vezérigazgatója kiemelte, hogy a BMW Group Gyár elkötelezett Debrecen mellett, mely elköteleződésben fontos szerepet kap a magasan képzett szakemberekkel való együttműködés. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

„Fontos, hogy megtaláljuk a megfelelő hozzáállású munkatársainkat. Számunkra a kultúra központi elem, mert hiszünk abban, hogy ez a kulcs a sikerhez. Mindig azt hangsúlyozzuk, hogy a BMW jövőjét itt építjük Debrecenben. Az egyetemben pedig fontos partnerre találtunk ennek megvalósításában” – mondta a cégvezető.

Papp László, Debrecen polgármestere az aláírás kapcsán rávilágított arra, hogy a megállapodás az egyik legjövőbemutatóbb együttműködés: „A BMW Group esetében olyan tudást, innovációt, vállalati kultúrát képviselő nagyvállalatról beszélünk, amelytől nagyon sokat lehet tanulni. A BMW Group Gyár Debrecen és a Debreceni Egyetem mai napon kötött együttműködési megállapodása által két nagyon erős szövetségesünk lett abban, hogy a debreceni fiatalok ne máshol, hanem itt, ebben a városban képzeljék el a jövőjüket”.

Kölcsönösen előnyös a partnerség

A Debreceni Egyetem Magyarország egyik legrangosabb felsőoktatási intézménye, jelentős tudományos kutatóközpont, amely – felismerve a magas színvonalú, gyakorlatorientált képzésben rejlő szakmai és munkaerő-piaci lehetőségeket – aktívan támogatja az oktatás és az ipar gyümölcsöző együttműködését.

Kossa György, az egyetemet fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke az eseményen elmondta, hogy ha két világmárka – a BMW és a Debreceni Egyetem – találkozik, az erős üzenet az egyetemen tanuló hallgatóknak és a térség polgárainak egy rendkívül magas, tudományokra épített ökoszisztéma létrejöttéről, ami növeli diplomájuk értékét.

Szilvássy Zoltán rektor kifejtette, hogy a debreceni Magyarország legszélesebb képzési spektrumát kínáló egyeteme, így az intézmény a BMW számára sokat tud nyújtani az oktatás, a képzés, az innováció területén: „Nagy reményekkel állunk ehhez az együttműködéshez, és az, hogy ez a mai napon szerződésben testesül meg, különös kiváltság és öröm a számunkra” – tette hozzá a rektor.

2025-ben indul a termelés

A vállalatnál végbemenő növekedés és fejlődés minden területen jól látható. Az alapkőletétel óta eltelt első év volt az építkezés leglátványosabb időszaka, hiszen a legnagyobb és legfontosabb épületek napról napra nyerik el formájukat. Egyszerre több építési fázis zajlik: miközben ugyanazon épület egyik részén még a tartópilléreket állítják fel, más pontokon már a tető és a homlokzati falak is készülnek, melynek eredményeként az építkezés a tervek szerint halad.

Az első épületek, amelyeket idén átadnak, a Képzési Központ és a Kommunikációs Központ. A Képzési Központ építése a befejező stádiumba lépett, és hamarosan megkezdődik az eszközök telepítése, hogy szeptembertől készen álljon az épület a négy szakmában duális képzésben részt vevő technikus tanulók első csoportjának fogadására.

A BMW Group debreceni gyárában dolgozók száma hónapról hónapra jelentősen növekszik: júliusban már az 500. munkatárs csatlakozott a csapathoz.

Debrecenben a BMW Group egy teljes értékű autógyárat épít fel, présüzemmel, karosszériaépítő részleggel, fényezőműhellyel és összeszerelő csarnokkal, valamint az elektromos hajtáshoz szükséges akkumulátorcellák összeszerelését házon belül lehetővé tevő, egyedi akkumulátor-összeszerelő üzemmel.

A Debrecen északnyugati térségében, több mint 400 hektárnyi területen elterülő üzem 2025-ben kezdi meg a termelést, több mint 1500 munkavállalóval, egyben ekkor gördül le a gyártósorról a Debrecenben debütáló, tisztán elektromos meghajtású NEUE KLASSE első modellje is.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.