Néhány tipp, hogyan kerüljük el utazás alatt a betegséget
Szakértő mondta el, miket érdemes észben tartani annak érdekében, hogy a nyaralás valóban csak a pihenésről és a kikapcsolódásról szóljon.
Amikor a nyaralást tervezgetjük, általában nem az az első dolog, ami eszünkbe jut, hogy mi a teendő akkor, ha esetleg megbetegszünk. Sajnos azonban ez is előfordulhat, ezért a Huffpost összegyűjtött néhány tippet, mire érdemes odafigyelni, hogy minimálisra csökkentsük a hasonló kellemetlenségek előfordulásának esélyét.
Dr. Henry M. Wu, az Emory Egyetem Orvostudományi Karának adjunktusa szerint az első és legfontosabb, hogy folyamatosan tartsuk tisztán a kezünket (kézmosással és 60% alkoholt tartalmazó kézfertőtlenítővel). Ha pedig biztosra akarunk menni, érdemes az utazás során mindent lefertőtlenítünk, amivel érintkezünk (szék, fejtámla, kartámla, kilincsek, korlátok, stb).
Hosszú busz-, vagy repülőutakra érdemes jól hidratáltan indulni, illetve kerülni az alkoholfogyasztást az út alatt, ám a sima víz mellett vitaminos vizeket is bekészíthetünk, ezzel elkerülve a kiszáradást és a repülés alatti esetleges rosszullétet. De ugyanilyen fontos az is, hogy pihenjük ki magunkat az utazás alatt (amennyire lehetséges) és után: adjunk magunknak néhány órát vagy vegyünk ki még egy nap szabit. Ne feledjük, hogy a kimerültség nem játék, az immunrendszerünkre is rossz hatással lehet.
Az utazás előtti napokban pedig fokozottan figyeljünk arra, mit eszünk és felkészítsük testünket és immunrendszerünket az azokat a nyaralás során esetleg érő hatásokra (ha minden étkezés mellé fogyasztunk egy kis zöldséget és/vagy gyümölcsöt, már az is sokat ér). Mindemellett az esetleges védőoltásokról sem szabad elfeledkezni (pl. influenza, covid, malária elleni oltások) – írta a Pénzcentrum.
Ez a gyógyszerekre is igaz: a nyaralás alatt a fejfájás-csillapítóra, vagy az esetleges gyomorégésre, puffadásra szedett készítményekre is szükség lehet. Továbbá a naptejet és a kullancsok, szúnyogok vagy más rovarok távoltartását célzó készítményeket se hagyjuk otthon. Ha pedig annak is utánanézünk, hogy a célállomásunkon mennyire jó minőségű az ivóvíz (ha kérdéses, inkább palackozott vizet igyunk, illetve a gyümölcsök, zöldségek átmosását és a fogmosást is azzal végezzük), nincs is más dolgunk, mint vidáman tervezgetni tovább a nyaralást.