Az Egyesült Államokban fertőződtek meg maláriával, 20 éve nem volt erre példa
A CDC megkongatta a vészharangot, miután 20 éve nem volt arra példa, hogy valaki az Egyesült Államokban fertőződjön meg maláriával.
A CBS News jelentése szerint az amerikai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (CDC) hétfőn figyelmeztetett, visszatértek a helyben történő megbetegedések, ami azt jelenti, hogy a maláriás megbetegedések már nem csak a külföldi utazásokhoz köthetők.
A CDC közlése alapján ugyanis úgy tűnik, hogy a parazitát hordozó szúnyogok terjesztették őket az Egyesült Államokban: eddig 4 helyben történt maláriás esetet jelentettek Floridában és egy Texasban az elmúlt két hónapban. Egyelőre azonban nincs bizonyíték arra, hogy a két államban történt esetek kapcsolatban állnának egymással.
A CDC közleményében hangsúlyozta:
Évente körülbelül 2000 maláriaesetet diagnosztizálnak az Egyesült Államokban, ám ezek általában olyan emberekhez köthetőek, akik az országon kívülre utaztak. Még 2003-ban a következő közleményt adta ki a malária kapcsán a CDC:
A helyi szúnyogok által terjesztett malária 2003 óta nem fordult elő az Egyesült Államokban, abban az évben pedig összesen 8 esetet azonosítottak a floridai Palm Beach megyében. A floridai egészségügyi minisztérium közlése szerint az új floridai eseteket Sarasota megyében azonosították.
A megbetegedések nyomán az állam tisztviselői hétfőn államszerte szúnyogok által terjesztett betegségekre vonatkozó figyelmeztetést adtak ki, a négy beteg kezelését pedig azonnal megkezdték, akik azóta szerencsére fel is épültek.