Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A Twitter beleegyezett, hogy megfeleljen a szigorú uniós dezinformációs törvényeknek

Noha korábban egyáltalán nem úgy tűnt, mintha engednének, most bejelentették, hajlandók megfelelni a szigorú, uniós dezinformációs törvényeknek.

...svg content...Fotó: Unsplash/Joshua Hoehne
Észak-Amerika
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő
TÉMÁK

A Guardian jelentése szerint a Twitter beleegyezett, hogy megfeleljen az álhírekkel, az orosz propagandával és az online bűnözéssel kapcsolatos szigorú új uniós törvényeknek, miután az Európai Bizottság tisztviselőinek egy csoportja megjelent a vállalat központjában.

Ez pedig egy stresszteszt volt, hogy kiderüljön, a platform mennyire képes jogszerűen működni Európában. A Twitter döntése azért is meglepő, mert a lépésre csupán pár héttel azután került sor, hogy Elon Musk, a Twitter tulajdonosa kilépett a blokk dezinformációra vonatkozó önkéntes gyakorlati kódexéből. Soron kívül Egy csavar végén mégis lesz Mikulásgyár idén

Az uniós tisztviselők csütörtökön jelentek meg a vállalat központjába, hogy a Twitter munkatársaival egy próbagyakorlatot hajtsanak végre, melynek célja az orosz propaganda, az álhírek és a bűncselekmények, köztük a gyermekek szexuális kizsákmányolása elleni ellenőrzés tesztelése volt.

Thierry Breton, az új digitális szolgáltatásokról szóló törvény végrehajtásáért felelős biztos ennek kapcsán kiemelte, a vállalat önként vállalta a stressztesztet, aminek az EU is nagyon örült. Ugyanakkor az uniós biztos megismételte az összes közösségi médiavállalatnak szóló figyelmeztetését, miszerint „az EU gyorsan és élesen fog fellépni” az augusztusban hatályba lépő, átfogó új jogszabályok betartatása érdekében.

Thierry Breton hangsúlyozta:

„Amikor az online bűnözésről van szó, nem lehetnek félmegoldások. A nagyon nagy online platformoknak be kell vezetniük a szükséges belső ellenőrzéseket és erőforrásokat, hogy felkészüljenek az új európai szabályokra.”

Mint ismert, az új törvények augusztus 25-én lépnek hatályba, ám egészen eddig komoly vita folyt az EU és a Twitter között, miután a blokk képviselői attól tartottak, hogy a Twitter nem fog megfelelni a jogszabályoknak, az egyik uniós biztos pedig nemrég figyelmeztette is a vállalatot, mondván, a „vadnyugati” működést nem fogják tolerálni.

Ezek a háztartások fizetést kapnak azért, hogy ne használjanak áramot csúcsidőben

A hálózatüzemeltető egész évre kiterjeszti rugalmassági programját, amit egyszer már bevezettek a téli hónapokra az energiaválság idején.

Fordított az MTK ellen a Győr, mégsem nyertek

Ugyan két gyors góllal fordítani tudott az MTK ellen a Győri ETO, nem tudták megszerezni a 3 pontot.

Orbán Viktor fontos dolgot közölt a minimálbérről

A miniszterelnök szerint a magyarok biztosak lehetnek abban, hogy a minimálbérnek a mértéke a következő években az infláció mértéke fölött lesz.