Malajzia jogi lépéseket tesz a Meta ellen
Malajzia közölte, azért tesz jogi lépéseket a Facebook anyavállalata ellen, mert az nem távolította el a kormány szerint „nemkívánatos” bejegyzéseket.
A CNN jelentése szerint Malajzia pénteken közölte, hogy jogi lépéseket tesz a Facebook anyavállalata, a Meta ellen, amiért az nem távolította el a „nemkívánatos” bejegyzéseket. E lépés az ország eddigi legerősebb intézkedése az ilyen „nemkívánatos” tartalmak miatt.
Mint ismert, a tavalyi, szoros küzdelemmel zajlott országos választások az etnikai feszültségek növekedéséhez vezettek, Anwar Ibrahim miniszterelnök kormánya novemberi hatalomra kerülése óta pedig megfogadta, hogy megfékezi a faji és vallási kérdéseket érintő, szerinte „provokatív” posztokat.
A malajziai kommunikációs és multimédia bizottság egy közleményben közölte, hogy a Facebookot az utóbbi időkben „jelentős mennyiségű nemkívánatos tartalom sújtotta, mely faji, királyi, vallási, rágalmazási, megszemélyesítő, online szerencsejátékkal és átveréses hirdetésekkel kapcsolatos”.
A közleményben hozzátették, a Meta „a testület többszöri felszólítása ellenére sem tett megfelelő lépéseket”, ezért „jogi lépésekre van szükség a kiberbiztonsággal kapcsolatos elszámoltathatóság előmozdítása és a fogyasztók védelme érdekében”.
Noha a CNN megkereste a Metát és a maláj bizottságot is a bejelentett jogi lépések kapcsán, egyik fél sem kívánt reagálni a megkeresésre. A faji és vallási kérdések rendkívül érzékeny témáknak számítanak Malajziában, ahol a többségében muszlim vallású malájok mellett jelentős kínai és indiai is kisebbség él.
A királyi családról szóló bármilyen megjegyzések pedig szintén kényes kérdésnek számítanak, olyannyira, hogy a rájuk irányuló negatív megjegyzéseket tett személyeket a felbujtásról szóló törvények alapján bíróság elé is lehet állítani.