A lehető legkevesebb levegőt kell venniük az eltűnt tengeralattjáróban lévőknek
Nem lehet egyszerű odalent a helyzet, és arra sincs bizonyíték, hogy életben vannak az eltűnt tengeralattjáró utasai.
Egyelőre a remény az, ami igazán segít, hiszen immáron napok óta nem kommunikáltak az eltűnt tengeralattjáró utasaival, akik a Titanic roncsaihoz merültek le 3 800 méter mélyen. Ez már az a mélység, ahol az ember 1 másodpercet sem bírna ki az óriási nyomás miatt.
A tengeralattjáró viszont védelmet nyújt, ugyanakkor nincs arról információ, hogy milyen állapotban van a szerkezet. Senki nem tudja, mi történt, miért nem emelkednek a felszínre, valami meghibásodás történhetett.
Legutóbb ugyan fogtak hangjeleket a keresett zónában, azokat még mindig nem tudták beazonosítani. Nincs egyértelmű bizonyíték arra, hogy a tengeralattjáróból jöttek a hangok, de ha igen, az azt jelentheti, hogy még életben vannak az utasok.
Paul-Henri Nargeolet, az eltűnt búvárhajó fedélzetén tartózkodó öt ember egyike, akiről az egyik barátja és búvártásra azt mondta, rendkívüli vezető. Joe MacInnis, orvos és neves búvár, aki kétszer is megjárta a Titanic roncsait, azt mondta, a barátja az a fickó, akit az ilyen helyzetben az ember maga mellett akar tudni.
MacInnis egy 1991-es merülésben is részt vett, és a fő feladata a Titanic roncsának lefilmezése volt egy IMAX-film miatt. Elmondta, odalent hideg és sötét van, emiatt takarékoskodni fognak az energiával. A lehető legkevesebbet lélegeznek, és megpróbálják megőrizni a nyugalmukat. „Ez a legfontosabb dolog.” – idézte a CNN.