Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,42 Ft
Euró
386,58 Ft
Font
451,64 Ft
Bitcoin
66,579 $

Megharapta egy rokona, húsevő fertőzés alakult ki nála

Két nappal az incidens után egy dudort vett észre a bal combján, ezért orvoshoz fordult, ahol tetanuszoltást és antibiotikumot kapott, de három nap múlva még nagyobb fájdalmai lettek.

...svg content...Fotó: Unsplash
Észak-Amerika

Koós Alexandra

Szerkesztő

A Live Science beszámolója alapján húsevő baktérium fertőzött meg egy floridai férfit, amely miatt teljesen elsebesedett a combja. Mindez azután történt, hogy egy családi összejövetelen kialakult nézeteltérés során az egyik rokon megharapta a páciens lábát.

Az 52 éves Donnie Adams két nappal az incidens után egy dudort vett észre a bal combján, ezért orvoshoz fordult, ahol tetanuszoltást és antibiotikumot kapott, de három nap múlva már akkora fájdalmai voltak, hogy járni sem tudott.

A 24.hu szerint a férfi visszatért a kórházba, ahol a szakértők megállapították, hogy azonnal meg kell műteni. Amint a sebészeti eszköz megvágta a szövetet, szürke folyadék szivárgott ki belőle, ami a nekrotizáló fasciitis nevű lágyszöveti fertőzés jele (a köznyelv húsevő fertőzésként ismeri).

A betegséget több baktérium is képes előidézni, a fertőzés intenzív gyulladással és a szövetek gyors elhalásával jár. A leggyakoribb kórokozók feltételezhetően a Streptococcus nemzetségbe tartoznak, s a baktériumok jellemzően a bőr sérülésein, például harapásokon keresztül jutnak be a szervezetbe.

A halál kockázata kezelés mellett is viszonylag magas

Amennyiben a betegséget nem kezelik, veszélyes immunreakcióhoz, ún. szepszishez, szervi elégtelenséghez és halálhoz vezethet, de a halál kockázata terápia mellett is viszonylag magas, nagyjából minden ötödik páciens meghal.

A kezelés antibiotikummal és az érintett hús eltávolításával zajlik, ami Adams esetében azt jelentette, hogy a combjának elülső részéről a szövet 70%-át kivágták, később pedig egy második műtéten is átesett.

Ezt követően három hétig lábadozott a kórházban, a hazaengedése után pedig további hat hónapos ápolásra volt szüksége, hogy sebe megfelelően gyógyuljon, ám szerencsére már jobban van. A szakértők szerint elképzelhető, hogy a baktérium a harapást okozó rokontól érkezett, de az is lehet, hogy eleve ott volt a beteg bőrén.

Oltásellenes szülők perelnek gyermekorvosokat Magyarországon

Riasztó mértékű az oltásellenes lobbi térhódítása Magyarországon.