Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Fokozatosan, szakaszról szakaszra megújult a balatoni bringakörút az utóbbi években

További bővítést is terveznek a későbbiekben, hogy a turisták a parttól távolabb eső tájakat is felfedezhessék.

...svg content...Fotó: Unsplash
Belföld
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

Princzinger Péter, a Magyar Kerékpáros Szövetség elnöke beszélt arról az InfoRádióban, miszerint a jelenleg 206 kilométer hosszú balatoni bringakörút fokozatosan, szakaszról szakaszra megújult az elmúlt években, tavaly pedig a teljes bringakör egynegyedét újjáépítették.

Ennek köszönhetően biztonságosan és élményszerűen körbe lehet biciklizni a tavat, emellett a térségben kijelöltek további 800 kilométernyi útszakaszt jól kerékpározható, kis forgalmú közutak és erdészeti utak mentén (ezeken az útvonalakon felmérték az összes turisztikai szolgáltatót, ingyenesen látogatható attrakciót, szolgáltatást). Soron kívül Jelentős mennyiségű hó esett reggel óta: Pilisszentkereszt tartja a rekordot 22 centiméterrel

Majd hozzátette, hogy az összesen 1000 kilométernyi úthálózaton belül három fontos közlekedési csomópont van: az egyik Balatonfüred, a másik Balatonföldvár, a harmadik pedig Keszthely, ahol múlt hétvégén adták át a keszthelyi BalatonBike365-ös kerékpáros szolgáltatópontot (ez az Energia téren, a mólóval szemben található, a Balatoni Bringakörön).

Princzinger Péter felsorolta, hogy ezen a szolgáltatóponton prémium kerékpárok, kiegészítők, felszerelések, esőkabát, sisak, energiaszelet, térkép, útba igazítás érhető el a weboldaluk és az applikációjuk használatához, emellett felkészült és készséges kollégák várják a vendégeket. Továbbá igény szerint vezetett túrával, adott esetben csomag- és személyszállítással, a bajba került vendégek mentésével is foglalkoznak.

A teljes BalatonBike365 projektet a Magyar Kormány és az Európai Unió támogatta, és 1,2 milliárd forintba került, ezen belül pedig a három kerékpáros szolgáltatópont építése 250 millió forint volt, amelynek körülbelül egyharmadát teszi ki a keszthelyi szolgáltató pont – írta az Infostart.

A szövetség elnöke szerint könnyen elképzelhető, hogy több szolgáltatópontot létesítenek magánberuházók, a rendszerhez csatlakozni kívánó szolgáltatók révén. A következő 2-3 évben ezt a 800 kilométeres úthálózatot tervezik nagyjából 600 kilométerrel bővíteni annak érdekében, hogy a kevésbé frekventált hónapokban, a partról távolabb is megjelenjenek a turisták, és ezzel a szolgáltatóknál is vendégforgalom legyen.