Mikor tanulják már meg a szülők, hogy a nyúl nem húsvéti ajándéknak való?
Hazánkban is óriási probléma a felelőtlen állattartás, ami Húsvétkor rendre előtérbe kerül.
Minden Húsvétkor előjön a kérdés, és még mindig fontos, hogy évről-évre megismételjük: hiába kedves és aranyos állat a nyuszi, rendkívül meggondolatlan döntés csak úgy hazavinni egyet.
Nyulak ezrei pusztulnak ugyanis bele abba, hogy a megunt állatokat nem gondozzák kellőképpen, vagy egyszerűen kirakják, miután a gyerek nem mutat további érdeklődést felé, a szülők pedig rájöttek, hogy mivel is jár a tartása.
Csak alapos mérlegelés után mondjunk igent egy háziállatra
Sokan nem tudják, de egy nyúl, amellett, hogy valóban szeretni való állat, akár 10 évig is feladatokat adhat gazdájának, és már a kezdeti költségek is megterhelők lehetnek a családi kasszának.
Több tízezer forint kialakítani a megfelelő életteret számukra, a takarmányozásra pedig rendkívül érzékeny, mint ahogy számos betegségre is – ezekre mind a gazdinak kell figyelni, mivel a nyuszi nem sétál el magától az állatorvoshoz.
Azzal is számolni kell, hogy a lakásban tartott nyúl előszeretettel rágcsálhat meg olyasmiket, ami szimpatikus számára, ám veszélyes lehet a saját és a gazdi idegrendszerének egészségére is. Arról nem is beszélve, hogy a nyúlszőr-allergia cseppet sem könnyed, és még kevésbé ritka dolog, így erről is érdemes előzetesen tájékozódni.
Ha mindennek tudatában vagyunk, akkor is ajánlatos inkább olyan háziállatra gondolni, melyet nem a könnyű pénzkereset reményében árul egy tenyésztő, hanem – más felelőtlensége miatt – épp a Húsvéti ünnepeket követően kerül menhelyre.
Amennyiben pedig kérdések merülnek fel, rengeteg helyen lehet informálódni, május 21-én tartják például a II. Nyúlbarátok konferenciáját, ahol első kézből gazdagodhat fontos információkkal az, aki tényleg komolyan gondolja a nyúltartást.