Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Orbán Viktor: gázerőműveket fogunk építeni

Orbán Viktor: gázerőműveket fogunk építeni

Orbán Viktor: gázerőműveket fogunk építeni
Budapest, 2023. március 9. Orbán Viktor miniszterelnök beszédet mond a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) évnyitó gazdaságpolitikai fórumán Budapesten 2023. március 9-én. MTI/Koszticsák Szilárd

A miniszterelnök szerint a magyar iparpolitika energiaintenzív.

A kormányfő a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdasági Évnyitó 2023 című gazdaságpolitikai fórumán szólalt fel, és megerősítette az állam egyik fontos törekvését.

A cikk a videó után folytatódik

Orbán Viktor úgy vélekedett, hogy a következő két évben az egyik fő cél az energiakapacitások létrehozása lesz, Lantos Csaba energiaügyi miniszter vezetésével.

Az EU sem tiltja a gázerőműveket

„Gázerőműveket fogunk építeni azért, hogy kiszolgáljuk a nagy ipari központokat. Erről a döntések meg is születtek már, és az EU ezeket nem tiltja, mert a kialakult helyzetben a gáz nem minősül „ellenségnek”” – tette hozzá.

Kijelentette továbbá, hogy Magyarországon jelenleg olyan az iparpolitikai jelleg, mely a befektetésekre, beruházásokra helyezi a hangsúlyt, amelyek energiaintenzív területek – adta hírül az állami hírügynökség.

Orbán Viktor a fórumon kiemelte, a kormány fókusza a 2022 – 2026 közöti ciklusban a gazdaságon van, a jelenlegi körülmények között pedig szükség volt egy önálló energiaminisztériumra.