Így akarták a számítógépektől függetleníteni az internetet az okostelefonok előtt
Az ezredfordulón már egyre többen szerettek volna internetezni.
Ehhez azonban egyre kevesebben akartak számítógépet vásárolni, hiszen annak tudását másra nem igazán használták volna, ugyanis csupán az internetre volt szükségük. Erre volt egy ötlete a 3Com-nak.
Ami ma már természetesnek tűnik, az az okostelefonok előtt nem volt ilyen egyértelmű, az Audrey – amit egyébként az Audrey Hepburn iránt érzett tisztelet jeléül nevezték el így – pedig egy olyan eszköz volt, amiben meglátták a piaci lehetőségeket.
A kompakt, érintőképernyős és érintőtollal is használható, leginkább internetezésre alkalmas, QNX operációs rendszerrel ellátott készülék böngészésre, e-mailezésre, zenehallgatásra és videónézésre termett, ráadásul PDA-kkal is össze lehetett párosítani. Vezeték nélküli billentyűzet is járt hozzá, USB-bemenetekkel is rendelkezett, szóval a kétezres évek elejéhez képest igen sokrétű volt.
Az ötlet egyébként tényleg jónak tűnt, de a dotkomlufi kidurranása csúnyán utolérte a 3Com-ot, amely mindössze 7 hónap után leállította az 500 dolláros termék értékesítését, ami így buktaként került a soha el nem terjedt digitális eszközök süllyesztőjébe.
A 3Com kárpótolta a vásárlókat, és visszatérítette a termék és a tartozékok árát is, a ma már ritkaságnak számító készülékért pedig a gyűjtők (illetve a lelkesen kísérletező hackerek) manapság akár 200 dollárt, hozzávetőlegesen 70 ezer forintot is megadnak.