A csökkenő kereslet miatt több jegytípust kivezet a BKK, egynél viszont áremelés jön
Kiderült, hogy a növekvő infláció és a gyenge euró-forint árfolyam következtében 1500 forintról 2200 forintra szükséges emelniük a repülőtéri vonaljegy árát, ám más változás is lesz.
Egy nemrégiben megjelent sajtóközlemény szerint idén áprilistól átláthatóbbá válik a BKK termékkínálata és módosul a repülőtéri vonaljegy ára is, ám a leggyakrabban használt jegyek és bérletek ára 10 év után sem emelkedik.
Kiemelték, hogy a növekvő infláció, a kedvezőtlen gazdasági környezet és az elszálló energiaárak miatt van erre szükség, ráadásul a covid és a digitalizáció hatására jelentősen megváltoztak a vásárlási szokások.
Annak érdekében, hogy az elérhető jegy- és bérlettípusok az ügyfelek igényeit jobban tükrözzék, és legalább kis mértékben enyhüljön a forráshiány, változásokra volt szükség – derül ki az Infostart beszámolójából.
A csökkenő kereslet miatt április 1-től kivezetik kínálatukból
- az átszállójegyet,
- a metrószakaszjegyet,
- a Budapest-hetijegyet,
- a kiegészítő heti Budapest-bérletet, és
- az 5/30 BKK napijegyet.
További változás, hogy a növekvő infláció és a gyenge euró-forint árfolyam miatt 1500 forintról 2200 forintra emelkedik a repülőtéri vonaljegy ára, ám a jellemzően turisták által használt 100E busz új tarifája még az emelést követően is elmarad a nemzetközi viszonylatban vizsgált városok áraitól.