Szállásfoglalás: ezekre érdemes odafigyelni, hogy ne váljunk csalás áldozataivá
Sose fizessünk külső platformon keresztül, mindig nézzünk utána az adott helynek és csekkoljuk le az értékeléseket, de ezeken kívül még több dolog is van, amiket érdemes észben tartani.
Rocky Trifari utazási blogger szerint a csalók folyamatosan új megtévesztési módszereket tesztelnek annak reményében, hogy gyanútlan áldozatokat csalogassanak magukhoz, vagyis bármely szállásfoglaló platformon lecsaphatnak.
Ezért a HuffPost felkért néhány szakértőt, hogy mondják el, mikre kell leginkább odafigyelni, s elsőként az emelték ki: ha egy hirdetés túl jónak tűnik ahhoz, hogy igaz legyen, akkor valószínűleg átverés (pl. a környékbeli helyekhez képest nemcsak felszereltebb, de olcsóbb is).
Emellett mindig érdemes lecsekkolni az ingatlanra és a házigazdára vonatkozó értékeléseket (akár több véleményező oldalon), mert ha csak pozitív hangvételű, rövid időn belül megírt kommentek vannak, esetleg egy sem, már az is gyanús.
Mindig észnél kell lenni, több intő jel is lehet
Az is intő jel, ha a tulaj külső kommunikációt erőltet, vagyis a foglalási platformon kívül akar kapcsolatot tartani, továbbá az is, ha a házigazda azt kéri, közvetlenül neki fizessenek (pl. PayPal-on keresztül vagy banki átutalással).
Fontos, hogy biztonságos és lekövethető módon történjen a fizetés és a kapcsolattartás, pl. az Airbnb-n vagy a Booking.com-on keresztül, és mindig nézzük meg a szállást bemutató fotókat (az utcai nézet megegyezik-e a hirdetési képekkel), illetve azt, hogy az adott ingatlant más oldalakon is hirdetik-e (azonos felszereltség, helyszín, stb).