Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Szaúd-Arábia lett a Nintendo legnagyobb külsős befektetője

Szaúd-Arábia már másodjára növeli részesedését a vállalatban, így jelenleg több mint 8 százalékos tulajdonrésszel rendelkezik a Nintendóban.

...svg content...Fotó: Unsplash/Enrique Vidal Flores
Konzol/Videójátékok
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

A GameSpot jelentése szerint egy héten belül másodjára növelte részesedését a Nintendóban a szaúd-arábiai állami befektetési alap (PIF), ezzel pedig azonnal a vállalat legnagyobb külső részvényesévé vált. A befektetési alap Savvy Games Group nevű részlegén keresztül az év elején még 6 százalékos részesedéssel büszkélkedhettek, ám ez mostanra 8,26 százalékra emelkedett.

Sajtóértesülések szerint ezzel a Savvy megelőzte a japán Government Pension Investment Fundot, ám a Nintendo mögött lemarad, hiszen a vállalat 2022 szeptembere óta 10,35 százalékos részesedéssel rendelkezik saját részvényeiből. Serkan Toto iparági tanácsadó a Bloombergnek nyilatkozva kijelentette: Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

„Szerintem a PIF még nem is végzett, és nem lennék meglepve, ha a jövőben tovább növelné részesedését a Nintendóban.”

Szaúd-Arábia úgy szórja a pénzt a játékiparba, mintha nem lenne holnap

Az elmúlt időszakban Mohamed bin Szalmán asz-Szaúd, Szaúd-Arábia koronahercege szemmel láthatóan jelentősen és összehangoltan igyekezett befektetni a videójáték-iparba, és a legutóbbi befektetésével, a 38 milliárdos költségvetéssel kétségkívül komoly költekezésbe kezdett a szaúdi vezetés.

A Savvy ugyanis ezen a héten a kínai játékpiacra is belépett, a Tencent játékóriás által támogatott VSPO esport szervezetbe történő 265 millió dolláros befektetéssel. Ha ez nem lenne elég, e fenti két befektetésen túl egy 1 milliárd dolláros üzletet is nyélbe ütött: a PIF nemrég befektetett az Embracerbe, továbbá részesedést szerzett az EA, az Activision-Blizzard és a Take-Two Interactive cégekben is.

Noha a vállalatok alapvetően örülnek az ilyen befektetéseknek, mivel a szaúdi kormányról van szó, melyet gyakorta érnek az emberi jogokkal kapcsolatos álláspontja miatt masszív kritikák, nem mindenki fogadta elsöprő örömmel eme üzleteket.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.