Csak a Hunor mentőcsapat vállalta az éjszaki kutatást az egyik romos épületben
A Hunor mentőcsapat tagjai folyamatosan kockáztatják a saját életüket azért, hogy túlélőkre találjanak, így legutóbb is ezt tették.
Jelen állás szerint legkevesebb 24 ezer áldozata van a török-szír földrengésnek, és még mindig ezrek lehetnek odalent. A török elnök Erdogan úgy döntött, kormánya egy éven át állja a földrengés károsultjainak albérletét.
Emellett számos segítségre számíthatnak a túlélők és azok a családok is, akik elvesztették szeretteiket. Sok gyerek maradhatott árván, és olyan szülőkről is tudni, akik a gyermekeiket vesztették el.
A Hunor magyar mentőcsapat megállás nélkül, éjszaka is dolgozik, és az egyik házban csak ők vállalták a kutatást, amiből tegnap este túlélőket jeleztek a kereső kutyák. Rengeteget kell ásniuk, de nem adják fel, és hisznek abban, hogy élve mentik ki az embereket.
„Síri csend a romokon. Csak a Hunor vállalta az éjszakai kutatást abban az épületben, amelyikben tegnap este túlélőket jeleztek a kereső kutyák. Napközben két nőt emeltek ki a török mentőegységek ugyaninnen, délután negyed hatkor ismét életjeleket észleltek, ekkor az Alfa egység folytatta a kutatást.” – tudhattuk meg a közleményből.
„Rengeteget kell ásnunk!” – mondták, de nem adták fel. Éjjel 2.50 perckor még mindig nem akadtak a nyomára senkinek, akkor a Bravo csapat vette át a munkát. 16 órányi munka sem vezetett eredményre a kísértetépületben. A csapat minden lehetséges üreget átfésült. Ketten ásnak, négyen adogatják ki a törmelékkel teli vödröket. A száloptikával és hangdetektorral történő kutatás során egyelőre halottakat találnak.”
„Beszámolójuk szerint síri csönd van olyankor, amikor beüzemelik a detektort, minden munkálatot leállítanak, mert a műszer olyan érzékeny, hogy egy gombostű leesését is érzékelik. A változatlanul nagyon nehéz körülmények ellenére a magyar mentőcsapat fáradhatatlanul végzi a kutató mentő munkát.”
„A helyzetet könnyíti, hogy a csapat logisztikusa, Patai Sándor tűzoltó százados olyan berendezéseket szerelt össze, amelyekkel működtethető a Hunor sátraiban levő hősugárzó, így könnyebben viselik a pihenőidejüket töltő tűzoltók az éjszakai mínusz hét fokot.”