Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Ezen elvek mentén dönt a Netflix egy sorozat folytatásáról

Az utóbbi hetekben többen is felháborodásukat fejezték ki egy-egy sikeresnek gondolt sorozat elkaszálásán, most azonban kiderült, mi kell ahhoz, hogy a megrendelő több évadban gondolkodjon.

...svg content...Fotó: Unsplash / Illustráció
Kult

Szabó Kata

Szerkesztő
TÉMÁK

Az Egyesült Államokban olyan mértékű felháborodást váltott ki a „Warrior Nun” című sorozat elkaszálása, hogy annak megmentése érdekében a rajongók reklámtáblákon hirdettek és petíciók aláírásába kezdtek, azonban erőfeszítéseik eddig nem igazán jártak sikerrel.

A Netflix társ-vezérigazgatója, Ted Sarandos most el is árulta, hogy miért nem, noha a témával kapcsolatban adott válasza inkább általánosságban értendő, semmint konkrétan a fent említett sorozat kapcsán. Soron kívül Küszöbön az új gázszerződés Törökországgal – Szijjártó Isztambulban tárgyal

Nem minden az, aminek látszik

A Bloombergnek adott interjújában Sarandos elutasította azokat a vádakat, melyek szerint a Netflix félreértelmezi a számokat egy-egy sorozat jövőjének eldöntésekor, majd kategorikusan kijelentette, hogy „még sohasem fordítottak hátat egy sikeres sorozatnak.”

Akkor hogyan lehet az, hogy mások által sikeresnek gondolt sorozatok folytatás nélkül tűnnek el az éterben? Nos, erre is megvan a válasz, mégpedig a költségvetés és a film által megszólított közönség méretének aránya.

„Sok beszüntetett műsor tűnt jónak, ám hatalmas költségvetés mellett csak egy kisebb táború közönséghez jutott el. Az aranyszabály esetünkben az, hogy kis közönséghez csak kis költségvetés társulhat, míg nagy közönség esetében már a nagy költségvetés sem probléma – ebben az esetben nincs akadálya a folytatásnak”, mondta Sarandos.

Fontos információ, hogy bármennyi pénzből is készüljön egy adott sorozat, a Netflix az első 30 nap adatait veszi alapul, és csak ezt követően dönt a sorsáról, vagyis ha látunk egy érdekesnek tűnő sorozatot, nem érdemes későbbre eltenni, mert ezzel hozzájárulunk ahhoz, hogy egy évad után esetlegesen lekerüljön a képernyőről.

Szintén fontos, hogy annak is kiemelt jelentősége van, hogy az első 30 nap során mennyien kezdték el a sorozatot, és közben mennyien morzsolódtak le, mert ha a Netflix azt látja, hogy egy-két epizód után elpártoltak a nézők, akkor nem sokat számít az sem, ha az első részt még kimagaslóan sokan nézték.

Előfordulhatnak igazságtannak tűnő helyzetek

Bár a Netflix megközelítése teljességgel érthető, vannak esetek, amikor más tényezők befolyásolják kedvezőtlenül egy adott sorozat sorsát.

Példaként az 1899-et szokták említi sokan, a sorozat ugyanis november közepén került fel a platformra, kifejezetten sikeresnek is számított, majd nem sokkal később elkezdődött a katari foci-vb, ami miatt sokan abbahagyták.

A százmilliók által figyelemmel követett labdarúgó-világbajnokság érthető módon visszavetette a számokat, a Netflix pedig csak azt látta, hogy a 30 napra vetített „befejezési arány” alacsony lett, ezért a sorozat folytatását elkaszálta.

A fentiek alapján tehát a legtöbb amit tehetünk egy általunk jónak tartott sorozatért az az, hogy amilyen hamar csak lehet elkezdjük, és szintén amilyen hamar csak lehet, be is fejezzük. Jó példa erre a Wednesday, aminek már a felkerülésekor „nekiestek” a nézők, majd nem sokkal később pedig az utolsó részt is ledarálták, ami esetében végül folytatást eredményezett.