Az egyiptomi kormány arra kéri a lakosságot, hogy egyenek csirkelábat
Első látásra nevetségesnek tűnhet a kérés, ám Egyiptom gazdasági helyzete jelenleg olyan súlyos, hogy a lakosság egy része már nem engedheti meg magának, hogy csirkehúst vegyen.
A CNN jelentése szerint Egyiptom gazdaságát az elmúlt öt év legsúlyosabb inflációja sújtja, ennek okán pedig olyan hihetetlenül megdrágultak az élelmiszerek, hogy sok lakos már nem engedheti meg magának, hogy csirkehúst vásároljon, ami az országban alapvető tápláléknak számít.
Az állami média közlése szerint a baromfihús ára a 2021-es kilónkénti 30 egyiptomi fontról 70 egyiptomi fontra emelkedett január közepén. Az elképesztő mértékű drágulás nyomán a kormány arra szólította fel a lakosságot, hogy térjenek át a csirkeláb fogyasztására.
A lakosság dühös, nem akarnak csirkelábat enni
Kissé furcsa, de a meglepő kérést egy Facebook-bejegyzéssel próbálták népszerűsíteni, mely így szólt:
A bejegyzésben számos terméket felsoroltak alternatívaként, kezdve a csirkelábtól egészen a tehénpatáig. Az egyiptomiak azonban egyre dühösebbek, amiért a kormány arra kéri őket, hogy olyan élelmiszereket fogyasszanak, melyek az országban uralkodó rendkívüli szegénység szimbólumai.
Érdemes tudni, hogy Egyiptomban a csirkelábat tartják a legolcsóbb húsárunak, melyet inkább állati hulladéknak tekintenek, mintsem élelmiszernek. Ezen a ponton pedig meg kell jegyezni, hogy bár előbb tartják hulladéknak, mint élelmiszernek, a kormány kérése után a csirkeláb ára hirtelen megduplázódott a boltokban.
A hatóságok hivatalos adatai szerint Egyiptom teljes lakosságának közel 30 százaléka él a szegénységi küszöb alatt, noha a Világbank 2019-es becslésében arról jelentett, hogy Egyiptom lakosságának mintegy 60 százaléka él szegénységben, vagy kiszolgáltatott helyzetben.