Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,02 Ft
Euró
392,68 Ft
Font
458,56 Ft
Bitcoin
64,007 $

Életrajzíró: Harry herceg könyve „a vég kezdete” lehet a királyi család számára

Catherine Mayer, a királyi család elemzője, s III. Károly király életrajzírója úgy véli, Harry herceg Spare című önéletrajzi könyve jelentheti a véget a brit királyi család számára.

Fotó: MTI/AP/PA pool/Dominic Lipinski
Európa

Borbély Fanni

Szerkesztő

A Guardian jelentése szerint Catherine Mayer, III. Károly király életrajzírója megkongatta a vészharangot Harry herceg Spare című, önéletrajzi könyvének megjelenésre kapcsán, mely már a megjelenés előtt is nagyon komoly visszhangot keltett a kiszivárgott részletek nyomán.

Mayer úgy véli, a sussexi herceg új memoárjában a királyi család viselkedését ért támadások „abszolút katasztrofális” következményeit figyelmen kívül hagyja Harry herceg. Rámutatott, az, hogy a Spare spanyol kiadását véletlenül idő előtt tették meg, a könyvben leírt személyi vitákra és összecsapásokra helyezte a hangsúlyt, melyek egy részét a királyi reklámgépezet táplálja, s mindez veszélyeztetheti az alkotmányos monarchiát is. Soron kívül Ezt a férfit keresi a rendőrség a szentesi gyilkosság ügyében

Hangsúlyozta továbbá, az alkotmányos monarchia attól függetlenül is veszélybe kerülhet, hogy a brit közvélemény egyáltalán követelné-e a változást, vagy sem. Mayer kifejtette:

„Ez olyasmi lehet, mely a monarchia végének kezdetét jelenti, és inkább erről kellene beszélnünk. Ez fontos, tekintettel arra, hogy jelenleg nincs meg az államba vetett bizalom, többek között a jobboldali politika fellendülése miatt. A királyi család tagjai a a rasszizmus, a nőgyűlölet és a gazdagság miatti düh közvetítőivé váltak. Ez végtére is egy olyan intézmény, mely az egyenlőtlenséget képviseli, éppen ezért most hatalmas dolgok forognak kockán.”

Az életrajzíró szerint a Harry herceg új könyvében, a Netlfix-sorozatban, valamint az Oprah Winfreyvel és az ITV vasárnapi Tom Bradbyvel készített interjúkban elhangzottak alapvető kérdéseket vetnek fel a királyi család kapcsán: zaklatással, rasszizmussal és nőgyűlölettel kapcsolatos vádak, illetőleg az osztálybeli különbségek végül együttesen aláássák a királyi család uralmának alapját képező egyetértést.