Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Kreml: ostobaság, hogy Fehéroroszországot kényszerítenék a háborúra

Kreml: ostobaság, hogy Fehéroroszországot kényszerítenék a háborúra

Kreml: ostobaság, hogy Fehéroroszországot kényszerítenék a háborúra
Szocsi, 2022. szeptember 26. Vlagyimir Putyin orosz (b) Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnököt fogadja az államfõi nyári rezidencián, a szocsi Bocsarov Rucsejben 2022. szeptember 26-án. MTI/EPA/Szputnyik/Orosz elnöki sajtószolgálat

Vlagyimir Putyin Fehéroroszországba utazik, ami miatt egyből beindultak a találgatások is.

A Kreml viszont kategorikusan cáfolta, egyenesen ostobaságnak nevezte, hogy az orosz elnök azért utazna Minszkbe, hogy rávegye Alekszandr Lukasenkót a konfliktusban való aktív szerepvállalásra – írja a Sky News.

A cikk a videó után folytatódik

Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője szerint az ilyen hírek „alaptalanok” – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség. Mindeközben az ukránok attól tartanak, hogy az orosz elnök mai találkozójukon nyomást gyakorol fehérorosz kollégájára, hogy csatlakozzanak a háborúhoz.

A találkozó Putyin első látogatása három és fél év után Fehéroroszországban, a Kreml pedig „széleskörű munkalátogatásnak” nevezte, melyen Lukasenkóval egyeztetnek a két ország ügyeit illetően.

Fehéroroszország Oroszország egyik legszorosabb szövetségese, és bár aktívan eddig nem vettek részt az ukrajnai offenzívában, az oroszok fehérorosz területekről is indítottak támadásokat a harcok kezdeti időszakában.