A Sony tényleg mindenkire gondol: önképző rendszer fejlesztésén munkálkodnak
Bizonyára sok olyan játékos van, akik bár szeretik a videójátékokat, nem érzik magukat túlzottan sikeresnek: a Sony által nemrég benyújtott friss szabadalom szerint azonban a vállalat rájuk is gondolt.
A Game Rant szúrta ki, hogy a Sony nemrég benyújtott egy szabadalmat, melynek lényege, hogy a játékosok játékstílusának áttekintése után egy önképző rendszert biztosít a játékokkal küzdő gamerek számára.
A szabadalom akár a gamerek játék közbeni „edzésére” is szolgálhat, ezzel együtt pedig segíthet abban, hogy a játékosok frusztrációját ellensúlyozzák: a Sony szabadalma elméletileg az online játékokban és az egyjátékos alkotásokban is alkalmazható lesz.
A portál által szemlézett szabadalomról állítják, hogy rengeteg játék kipróbálására épül, azzal a céllal, hogy a játékosok memóriájában a játékmenet és a játékmechanika is rögzüljön. Valójában nem ez az első alkalom, hogy a Sony szabadalmat nyújt be a nehézségekkel küzdő játékosok megsegítésére, ám ez a friss rendszer jóval fejlettebbnek tűnik.
Önképzéssel a sikerélményért
A szabadalommal az a célja a vállalatnak, hogy a játékosokat egy olyan felhasználói felülettel segítse, mely felülvizsgálja a korábbi játékmenetekről – különösen a játékos kudarcairól – készült videókat, majd ezeket kiértékelve alternatív stratégiát kínáljon a nehézségekkel küzdő játékosnak.
A nyilvánosságra került szabadalom leírása arra is utal, hogy a rendszer azt is számításba veheti, hogy a játékos milyen gyakran szembesül nehézségekkel a játékmenetben, de még azt is kiszámolja, hogy ezek alapján milyen valószínűséggel fog küzdeni a továbbiakban a játékos.
Konkrétumokat azonban aligha lehetne mondani a szabadalom kapcsán, mivel a leírások érthető módon a legtöbb esetben elég homályosak, az azonban már most egyértelmű, hogy nagyon sok felhasználónak fog segítséget jelenteni a rendszer. Például az esport játékosoknak, különösen azoknak, akik úgy érzik, hogy még nincsenek azon a szinten, mint a jelenleg is aktív legprofibb gamerek, az önképzéssel pedig akár fel is fejleszthetik magukat a jelenleginél jóval komolyabb szintekre.