Visszaállhat a normál termelés az Apple legnagyobb gyárában
Az iPhone-készülékek összeszerelésére szakosodott Foxconn gyár 56 napig működött „zártkörűen”, így a dolgozók is csak speciális buszokkal utazhattak lakóhelyeikről a munkahelyükre.
A tajvani Foxconn csütörtökön megszüntette a világ legnagyobb iPhone-gyárának zárlatát, amely 56 napig tartott. A zárlat feloldására azt követően került sor, hogy Kínában lazítottak a koronavírus-járvány terjedése miatt bevezetett egészségügyi intézkedéseken.
A vállalat most arra kéri dolgozóit, hogy a lehető leghamarabb térjenek vissza a munkába, ám ezt csak azt követően tehetik meg, hogy bemutatnak egy 48 óránál nem régebbi negatív PCR-tesztet.
A Foxconn gyára 56 napon át üzemelt szoros megkötések közepette, ezen időszak alatt a dolgozók is csak külön buszokkal érkezhettek a munkahelyükre. Mindez komoly felhördülést váltott ki, ugyanis a gyárban mintegy 200 ezer ember dolgozik, akiknek a többsége közelben található kollégiumokban került elszállásolásra.
November végén több száz munkás részvételével tüntetések is kezdődtek, melyek célja az volt, hogy rávilágítsanak a „zártkörű” működés közepette kialakul rossz életkörülményeikre. Egyes dolgozók egyenesen elmenekültek a gyárból, ami munkaerőhiányt okozott.
A Foxconn gyár működésében bekövetkezett változások és problémák komoly hatással voltak az ellátási láncra, de magára a vállalatra is, ugyanis novemberben a Foxconn forgalma 11,4%-kal csökkent az előző évhez képest.
A vállalat már korábban is sejthette, hogy bármikor bekövetkezhet egy hasonló eset, ugyanis a negyedik negyedévére vonatkozó előrejelzéseit már korábban módosította. Egyes elemzők szerint volt olyan forgatókönyv is, amely akár 20%-os forgalomcsökkenéssel számolt.