Brit megélhetési válság: iskola utáni foglalkozások helyett olvasás önkéntesekkel
Noha korábban csak a legalacsonyabb jövedelmű családokról érkeztek ilyen hírek, mostanra szinte mindenhová begyűrűzött a megélhetési válság.
Az Independent keserű történeteket osztott meg az Egyesült Királyságban is megjelent megélhetési válságról: egy olyan időszakban, amikor még a ház melegen tartása is luxusnak számít, Anthonia már nem engedheti meg magának, hogy kifizesse gyermekei iskolai utáni tevékenységeit.
A megélhetési költségek brutális emelkedése miatt az egyedülálló anya kénytelen volt meghozni azt a nehéz döntést, hogy két elemre szűkítette prioritásait: az egyik az élelmiszer, a másik a lakhatás. A brixtoni egyedülálló anya részmunkaidőben dolgozik, ám ez a pénz nem elég arra, hogy beírassa iskolás gyermekeit az általuk kedvelt iskola utáni szakkörökre.
Ingyenes foglalkozásokat ugyanis manapság már aligha találni, az anya pedig egyre jobban érzi, hogy gyermekei frusztráltak. Anthonia úgy fogalmazott:
Itt jönnek képbe az önkéntesek
Amikor a Doorstep Library önkéntesei megérkeznek az Anthoniához hasonló családok otthonába a heti felolvasó foglalkozásokra, a szülőktől igen gyakran hangzik el az a mondat:
Katie Bareham, a jótékonysági szervezet vezetője elkeserítő képet festett a nehéz helyzetbe került szülők mindennapjairól:
A Doorstep Library 20 otthoni olvasási projektet biztosít a szegénységben élő, általános iskoláskorú gyermekek számára, céljuk pedig az olvasás szeretetének megismertetése a gyermekekkel, arra ösztönözve őket, hogy sokat és kedvtelésből olvassanak.
Végső céljuk pedig az, hogy a szülőket is arra ösztönözzék, mindennapos szokássá alakítsák a gyermekeikkel való hangos olvasást, s a család mindennapjainak részévé váljon. A jótékonysági szervezet mellett még több jótékonysági partner tevékenykedik hasonlóképpen, jellemzően a hátrányos helyzetű családok lakta Lambeth, Camden, Ealing, Westminster és Hammersmith & Fulham londoni kerületekben.